Bezpečnost

V tom autě bylo dítě! Šílený závod na dálnici skončil v kotrmelcích

Prapodivné manévrování, vybržďování a nakonec nečekaný a tvrdý útok z boku. Tak nějak probíhala splašená jízda po dálnici A1 v Granthamu u anglického Nottinghamu. Skončila nehodou, při které mohlo zemřít dítě.

Stříbrný ford na začátku předjíždí Citroën Picasso, ale druhý šofér ho nepustí do rychlejšího pruhu (v Anglii je rychlejší pruh vpravo). Řidič fordu udělá podivný manévr a na citroën zbrkle najíždí.

Druhý šofér mu to chce nejspíš vrátit. Chvíli jedou vedle sebe a pak začne splašeně kličkovat pro změnu citroën. Potom se rozhodne forda trochu vybrzdit. Na záběrech je navíc patrné, že po něm cosi hází střešním oknem.

Související obsah

Šofér fordu rozzuřeně vyráží do pravého pruhu, jenže nával vzteku nezvládá a ztrácí kontrolu nad řízením. Ve smyku pak sejme citroën z boku, obě auta drsně končí v lesíku mimo dálnici. Na konci záznamu je vidět, že ford jde do kotrmelců.

Podle svědků i podle údajů na kamerovém záznamu vše proběhlo v rychlosti kolem 100 km/h (65 mph).

“Nemohl jsem uvěřit tomu, co před sebou vidím,“ řekl serveru LincolnshireLive Jonathan Fletcher, jehož kamera vše zaznamenala. Okamžitě prý volal sanitku a policii. “Všichni byli naštěstí v pořádku. V jednom autě bylo dokonce dítě,“ dodal Fletcher.

Místní policie nehodu vyšetřuje, viníka zatím neoznačila.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Bezpečnost

Důležité Události