Přestavby

Mladík přestavěl Hondu Civic na “káru smrti“. Pak v ní zemřel

Mladík přestavěl Hondu Civic na “káru smrti“. Pak v ní zemřel
Zdroj: YouTube

Poslední měsíce trávil v garáži, aby svojí starou Hondu Civic proměnil na vozítko, které připomínalo spíš motokáru nebo buginu. Když ho dokončil, pyšně se v něm projížděl městem. Jeho láska se mu ale stala osudnou.

Anthony Dillard zemřel před několika dny při srážce své “motokáry“ se sedanem značky Pontiac ve městě Chesapeake na východním pobřeží USA. Na silnici dostal smyk, přejel do protisměru, kde ho protijedoucí auto doslova vystřelilo ze sedadla.

24letý mariňák a otec dvou dětí zemřel kilometr od svého domova, píše zpravodajský server PilotOnline.com.

Zdroj: Instagram

Jeho kára podle policistů, kteří nehodu vyšetřovali, neměla na silnici co dělat. Sice to “papírově“ byla pořád registrovaná Honda Civic, jenže s původním autem z roku 1994 už neměla nic společného. Dillard v posledních týdnech trávil dlouhé hodiny v garáži, aby ji proměnil v netradiční vozítko.

Mělo oranžový skelet jako bugina, odhalený motor a řadicí páku ve tvaru kohoutu od pivní pípy. Vypadalo jako kříženec motokáry, džípu bez dveří a speciálu do písečných dun.

“Anthony zemřel, když dělal to, co miloval,“ řekl pro PilotOnline.com Dillardův přítel Andrew Peynado. “A on to auto opravdu miloval - barvu, motor, všechno," dodal.

Vozítko vzbuzovalo pozornost, všichni ho okukovali. Pyšný majitel ho nazval “deathkart“, tedy něco jako (moto)kára smrti. Už během přestavby zveřejňoval spoustu fotek na sociálních sítích, stroj dokončil na konci března, pak se chlubil i záběry z prvních jízd.

Zároveň ale zřejmě zvažoval, že svého miláčka prodá. Zájemcům ho nabídl na Facebooku za 6.500 dolarů (přes 130 tisíc korun) s tím, že by si postavil “pár dalších“ podobných vozítek. V inzerátu se dušoval, že auto může legálně na silnice. Podle policie to nebyla pravda. Deathkart nakonec svého strůjce zabil.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události