Domácí

Začala stavba dalšího úseku D11, na starý se ale nenapojuje

V úterý v jedenáct hodin dopoledne začala oficiálně stavba dalšího úseku dálnice D11. Nezačíná ale v Hradci Králové, kde teď dálnice končí, ale v Jaroměři. Mohou za to ekologové, kteří zdrželi stavební řízení. Než se vše znovu projedná, bude se zatím stavět o 23 kilometrů dál.

Dálnice D11 zatím končí na 94. kilometru v Hradci Králové. Další úsek, který měří 23 kilometrů, byl měl podle plánu dojít až do Jaroměře. I stavba tohoto úseku ale musela být rozdělena na dvě etapy.

V první z Hradce Králové do Smiřice se ale zatím stavět nezačne, začíná se totiž až druhým úsekem. Důvod je jednoduchý, proti stavebním povolením totiž podala rozklad ekologická organizace Děti Země. Celá stavba se už tak o několik měsíců zpozdila.

Dnes zahájený úsek je dlouhý 7 390 metrů a vítěz zakázky ho postaví za 1,5 miliardy korun. Původní rozpočet přitom počítal s cenou o 900 milionů vyšší. Dokončení tohoto úseku je naplánované za 44 měsíců.

Související obsah

Dálnice D11 by měla končit až na Trutnovsku, konkrétně na česko-polském přechodu Královec. Plány hovoří o tom, že motoristé do Polska po D11 v roce 2030, ministerstvo dopravy ale doufá, že to bude o několik let dříve.
 

Filip Pultar / klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události