Policejní honička

Zběsilá jízda polem i lesem. Policii chtěl ujet na skútru, dopadl tvrdě

Piaggio X9 500 je hodně slušný a silný skútr. Na policejní auto je to ale pořád málo. Vyzkoušel si to 30letý troufalec, který se rozhodl, že na tomto stroji ujede policejní hlídce. Vybíral náročnou trasu, ale únik se mu přesto nezdařil.

Policisté chtěli muže na skútru zastavit o víkendu v pardubické části Polabiny. Jenže sebevědomý motorkář se vydal na úprk. Nejdřív to zkusil po silnici a pak se rozhodl otestovat policejní hlídku v terénu.

Sjel na stezku podél řeky Labe směrem na městkou část Svítkov. Na úzké pěšině mezi stromy si zřejmě na policejní auto věřil, ale hlídka se ho držela.

Související obsah

“Vzhledem k tomu, že cesta je zde poměrně hodně úzká, nepodařilo se policistům motocykl předjet. V protisměru jim však již jela na pomoc další hlídka,“ popsala mluvčí policistů z Pardubického kraje Markéta Janovská.

Chlapík na skútru to ještě zkusil i na polní cestě. Ale ani tam se mu nedařilo. Nakonec skončil v řepce, kde ho policisté už doběhli po svých. Závodníka tvrdě sundali z jeho skútru a za použití donucovacích prostředků ho spoutali.

Související obsah

“Na místě potom zjistili, že se jedná o 30letého muže, který má ještě na další tři týdny vystaven roční zákaz řízení. Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku ke zjištění přítomnosti alkoholu v dechu, která byla negativní, nicméně testu na přítomnost omamných a psychotropních látek se ujíždějící řidič odmítl podrobit,“ dodala mluvčí.

Muž je podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí až dva roky vězení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události