Legendy 2018

Jako v lahůdkářství! Do Prahy míří poklad z Maranella za 50 milionů

Legenda je pro každého něco jiného. Může to být stařičký veterán, může to být bakelitový smraďoch, může to být nadupaný hypersport. V Praze se takových legend sjede tento týden víc než tisícovka! Stačí dorazit na pražské výstaviště v Holešovicích, svojí legendu si tam najde opravdu každý.

V pátek startuje největší automobilová slavnost v Česku – Legendy 2018. Ta až do neděle obsadí celý areál výstaviště v pražských Holešovicích a podle toho, co slibují pořadatelé, bude to hodně nadupaná přehlídka. “Pronajali jsme celý areál výstaviště a do posledního metru ho zaplníme. Rozhodně nezůstaneme jenom v pavilonech. Auta budou všude – v parku, ve fontáně i na střechách,“ slibuje zakladatel motoristické slavnosti Legendy Lubor Kos.

Ten byl hostem Snídaně s Novou, kam přivezl malou ochutnávku – celkem 1000 koní. Podívejte se nahoře v našem videu.

Silných motorů ale bude k vidění mnohem víc. Jen tak namátkou: Ferrari 599 XX, které má hodnotu zhruba 50 milionů a z Maranella ho majitelům radši jen půjčují. Nebo zbrusu nový Mercedes-AMG Project ONE, jediný supersport s technologií F1 určený pro silnici. Pagani Huayra, Ford GT v české premiéře, dva kamiony muzejních rarit z Německa, celá vývojová řada mustangů od těch úplně prvních po model letošního roku…

Související obsah

V celém areálu holešovického výstaviště bude k vidění přes 1000 exponátů. “Když jsme začínali před pěti a půl lety, měli jsme na nultém ročníku padesát aut. Vloni jich bylo 1430,“ usmívá se Lubor Kos.

Velká část výstaviště bude věnována i výročí 100 let republiky, takže návštěvníci uvidí české a slovenské stroje od roku 1918, dohromady jich bude stovka, včetně závodních speciálů, autobusů nebo náklaďáků.

Související obsah

Akce Legendy 2018 se nově koná 3 dny. Kromě aut se můžete těšit například na Freestyle Motocross Show s Petrem Pilátem a dalšími jezdci, připraven je také dětský program. Na své si při tematických přednáškách přijdou i milovníci designu, umění či technologie.

Vstupenky je možné koupit už nyní on-line – stačí klinknout ZDE.

Zdroj: oficiální zdroj
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události