Nehoda

Brutální srážka s náklaďákem v přímém přenosu. Výsledek ohromí

Nedával pozor, nebo snad usnul? Proč řidič staršího Volva XC70 z ničeho nic přejel do protisměru, není ze záběrů jasné. Každopádně vjel přímo pod kola naplno rozjetému náklaďáku. Následoval brutální střet. Rána, oblaka prachu a letící trosky… Jak tohle asi může skončit?

Proti volvu se v tu chvíli řítila ohromná síla – tahač, nákladní návěs a ještě přívěs. To je i bez nákladu váha přes dvacet tun. Velký kombík Volvo XC70 váží 1,7 tuny. Přestože se mu přezdívá rodinný tank, vypadá to, že v tomhle střetu nemá šanci.

A přece! Jeho řidič se podruhé narodil. Náraz mířil přímo na jeho stranu, ale na záběrech je vidět, jak se po chvíli souká z vraku bočním oknem.

Související obsah

Nehodu, která se stala na konci dubna ve Švédsku, zaznamenala kamera v autě jedoucím za volvem. Jeho šofér dokázal dobrzdit a o rozmlácený kombík se pouze opřel. Pak už jen sledoval následky.

Předek Volva XC70 je na maděru, čelní sklo vymlácené, ale kabinu náraz skoro neporušil. Podle popisu u videa na sociální síti Reddit vyvázl řidič bez vážnějších zranění!

Přestože volva mají pověst nejbezpečnějších aut, tohle je zázrak. Čelní střety vedené na roh karoserie mívají ty nejhorší následky. Ale tyto záběry dokazují, že na deformačních zónách si švédská automobilka opravdu dává hodně záležet.

Pokud si řidič zachycený ve videu ještě někdy koupí auto, troufáme si tvrdit, že jeho značka znovu bude Volvo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události