Automobilky

Camry se vrací do Evropy! Superbu se postaví jako hybrid

Camry se vrací do Evropy! Superbu se postaví jako hybrid
Zdroj: Toyota

Po dlouhých 14 letech Toyota vrací do Evropy model Camry. S velkým sedanem chce posílit pozici v segmentu vyšší střední třídy. Camry tak vyzve třeba Škodu Superb nebo Volkswagen Passat.

Komfortní Camry je celosvětově nejprodávanějším sedanem ve své třídě. Vyrábí se od roku 1982 a prodává se ve více než 100 zemích. V Evropě ale v nabídce chyběl dlouhých 14 let.

Vrací se v osmé generaci s hybridním elektrickým ústrojím bez nutnosti dobíjení ze zásuvky. Toyota tak rozšíří evropskou nabídku hybridních vozů na osm modelů.

Související obsah

Hybridní sestava má nízkou spotřebu i emise, tichý chod, vyšší výkon a dynamičtější odezvu. Tvoří ji 2,5litrový zážehový čtyřválec a elektromotor. Dohromady dají výkon skoro 220 koní. Doplňuje je osmistupňová automatická převodovka e-CVT.

Nejnovější generace Camry stojí na platformě TNGA (Toyota New Global Architecture), stejně jako třeba luxusní Lexus ES. Měla by být speciálně odladěná pro evropský trh.

Evropští zákazníci se tak podle automobilky mohou těšit na "potěšení za volantem". Camry slibuje pokrokové technologie, odolnost, spolehlivost, komfort, tichý chod a špičkovou kvalitu jízdy i dílenského zpracování.

Kabina s prodlouženou linií střechy dává sedanu sportovní charakter, upoutá i výrazná maska.

Související obsah

Ergonomickému kokpitu dominuje nová moderní přístrojovka. Pasažéři na zadních sedadlech se mohou nechat rozmazlovat prostorem a pohodlím.

Nová Toyota Camry Hybrid se v Evropě začne prodávat v průběhu prvního čtvrtletí 2019.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Automobilky

Důležité Události