Nehoda

VIDEO: Maniak sestřelil řidičku z dálnice. Dostal 11 měsíců vězení

VIDEO: Maniak sestřelil řidičku z dálnice. Dostal 11 měsíců vězení
Zdroj: SWNS TV

Záběry z palubní kamery zachycují neuvěřitelně bezohlednou jízdu řidiče mercedesu po anglické dálnici M4 u Chipenhamu. V rychlosti kolem 200 km/h kličkuje mezi ostatními auty a nakonec po náhlém manévru v levém pruhu sestřelí Mini Cooper.

Nehoda se stala v ranní špičce vloni 19. července. Peter Goodfellow (36), který ji zavinil, prý spěchal do práce. Teď byl po necelém roce potrestán – soud ho v pátek poslal na 11 měsíců do vězení.

Při vyšetřování prý řidič bílého kupé tvrdil, že byl sám z dálnice vytlačený. Pak sice připustil, že jel neopatrně, ale odmítl, že by nehodu zavinil sám. “Jste stále připraven házet vinu na jiné,“ vyčetl mu podle britských médií soudce.

Mercedes se po dálnici pohyboval rychlostí zhruba 120 – 250 km/h, přitom měl úplně sjeté přední pneumatiky.

Související obsah

Řidič před srážkou ohrozil několik dalších lidí. Na dálnici se snažil objet auta, která blokovala rychlý pruh. Při posledním náhlém manévru ale trefil zadní část Mini Cooperu, ten se roztočil a přes všechny pruhy se dostal až do středových svodidel. Řidička s velkým štěstí vyvázla jen s lehčím zraněním. Po nehodě ale prý měla záchvaty paniky a musela léčit bolavé rameno a krční páteří.

Podle soudu mohla mít nehoda mnohem vážnější následky a Goodfellow ohrozil řadu lidí.

Šílený šofér vyfasoval 11 měsíců za mřížemi a také zákaz řízení na 2,5 roku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Nehoda

Důležité Události