Fiat 500

Nejroztomilejší auto na trhu? Modrobílý fiátek je jasný favorit

Nejroztomilejší auto na trhu? Modrobílý fiátek je jasný favorit
Zdroj: Fiat

V létě roku 1958 představil Fiat speciální verzi malé pětistovky nazvanou Jolly. Plážové autíčko, které si vysloužilo přezdívku Spiaggina, se po letech vrací. Italská automobilka na oslavu 60. výročí vyrobí omezený počet modrobílých Fiatů 500 Spiaggina '58 se stahovací střechou. Společnost Garage Italia nabídku doplní ještě roztomilejším retro vozítkem na zakázku, které přišlo o střechu úplně.

Fiat z dílny Garage Italia je opravdu retro lahůdka. Nemá střechu, přední sedačky nahradila lavice a vzadu je malá korba s roštem připomínajícím palubu luxusního člunu. Plážový fiátek může mít i výrazně snížené přední sklo a voděodolné čalounění. Všechno připomíná tradiční model z 60. let. Design umocňuje modrobílá barevná kombinace laků Sky Blue a Pearl White, chromované detaily či speciální disky.

Na výsledné podobě, vyztužení kostrukce a podvozku se podílela známá italská firma Pininfarina, která se zaměřuje na design a vývoj karoserií. I když jde zatím jen o studii, Garage Italia slibuje zakázkovou výrobu těchto autíček s motory z Fiatu 500.

Související obsah

O něco blíž zákazníkům než Spiaggina by Garage Italia bude “sériový” Fiat 500 Spiaggina 58. Série to ale bude dost omezená. Automobilka vyrobí 1 958 modrých vozů, které odrážejí podobu klasického modelu a dobu Dolce Vita. Speciální edice dostane výhradně stahovací střechu, retro zrcátka a kola i původní loga. K dispozici budou motory 1,2 Fire s výkonem 69 koní nebo 0.9 TwinAir (85 koní).

Interiér je taky laděný do modré, ale retro design doplňuje sedmipalcový digitální displej u řidiče a dotykový displej infotainmentu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události