Alfa Romeo

Překvapení! Alfa Romeo ohlásila návrat legendárních superaut

Překvapení! Alfa Romeo ohlásila návrat legendárních superaut
Zdroj: Alfa Romeo

Fanoušci italské značky Alfa Romeo jásejte! Automobilka oživí hned dvě svoje legendy. V novém kabátě se vrátí modely s logem 8C i GTV. Italové to potvrdili v rámci konference, na které mateřský koncern Fiat Chrysler představil výhled na dalších pět let.

Alfa Romeo 8C je skutečná sportovní legenda. První se vyráběly už ve 30. letech minulého století, poslední v roce 2010 jako osmiválcové kupé s předním pohonem. Brzy vyjede znovu, tentokrát jako dvoumístný model s podvozkem z uhlíkových vláken, hybridním pohonem všech čtyř kol a výkonem přes 700 koní.

Související obsah

S dvakrát přeplňovaným osmiválcem a podporou menšího elektromotoru by mělo dokázat zrychlit z nuly na sto za méně než 3 vteřiny! Alfa by tak vyzvala na souboj takové sprintery, jako je McLaren 720S nebo Ferrari 488 Pista. Nová verze 8C by měla vyjet v roce 2022.

A nebude sama! Alfa Romeo chystá další zmrtvýchvstání. Sportovní duši připomene obnovením značky GTV (Gran Turismo Veloce). Sportovní dvoudveřové kupé bude vycházet z modelu Giulia.

Související obsah

I Alfa Romeo GTV dostane hybridní pohon. Hlavní 2,9litrový šestiválec z Giulie Quadrifoglio doplní elektromotor na přední nápravě a dohromady dají přes 600 koní. GTV by mělo být čtyřmístné a prožene konkurenční modely BMW M4 či Mercedes-AMG C63 S.

Zdroj: Alfa Romeo

Kromě sporťáků chce Alfa Romeo pokračovat i v segmentu SUV. Stelvio by se mělo dočkat modernizace a italský výrobce chystá také nový malý crossover a další velký model.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Alfa Romeo

Důležité Události