Tuning

Tak tohle se nepovedlo: Šílené amatérské úpravy aut! GALERIE

Tak tohle se nepovedlo: Šílené amatérské úpravy aut! GALERIE

Tuning může auto povýšit na novou úroveň, ale taky ho totálně zničit. Obzvlášť pokud úpravy dělá někdo bez vkusu na koleni pomocí lepidla, samolepek a všelijakých falešných ozdob. Řada kreativních majitelů by se měla smířit s tím, že některá auta se prostě pro tuning absolutně nehodí.

Sportovní výkonné vozy jsou drahé, skutečný tuning nedostupný, a tak se řada majitelů českých aut snaží vyšperkovat svoje auta po svém. Nic proti, i o tom tuning přece je. V naší galerii je ale několik případů, kde se to vůbec nepovedlo.

Pokud jde o nalepovací znaky, loga a všelijaké samolepky či chromové náhražky, platí, že méně je někdy více. Ale vysvětlujte to někomu, kdo je na auto schopný nasekat tohle:

Zdravý rozum mnohdy chybí i “pilotům“ se spoilery. Takové zadní křídlo má pomáhat rychlým vozům s aerodynamikou a trakcí. Ale co má asi tak znamenat, když ho někdo přilepí na střechu autu s litrovým motorem?

Související obsah

A všechny ty vylepšené křivky, snížené prahy a další plastové sady? Z fabie, felicie či favorita to prostě hot hatch neudělá ani, kdyby na nich visela tuna plastu… Spíš to vypadá dost hloupě.

Související obsah

Široká kola, extrémně snížený či naopak zvýšený podvozek a subwoofery do kufru. To jsou další úpravy, u kterých se to občas vymkne z ruky. A zvláštní kategorii by mohly tvořit falešné výfuky – i ty jdou na auto navařit a nebo třeba jen nalepit…

Existují automaniaci, kteří to s tuningem přehánějí úmyslně, jde jim jen o efekt a na posměšné označení tuzing jsou pyšní a dokonce soutěží v nejšílenější úpravě. Vznikají pak auta vhodná spíš jako vozítka na kolotoč.

Ostatně na vybrané šílenosti (nejen z českých silnic) se podívejte sami:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Tuning

Důležité Události