Motorkáři

Tisíce harleyů rozbouřily Prahu! VIDEO ze spanilé jízdy centrem

Centrem Prahy právě projíždí tisíce motorkářů na stroji Harley-Davidson. Značka si vybrala českou metropoli pro oslavu 115 let od svého založení. Spanilá jízda směřuje z Letné přes Václavské náměstí na Výstaviště.

Zhruba čtyři tisíce motocyklů Harley-Davidson mohou obdivovat lidé v Praze. Motorkáři se vydali na spanilou jízdu v sobotu v 10 hodin dopoledne. Kvůli velkému množství se museli rozdělit na tři vlny, které vyjíždějí asi po půl hodině.

Trasa je plánována z Letné přes Hlaváčkův most na Václavské náměstí a Karlovo náměstí, poté okolo Právnické fakulty na náměstí Jana Palacha, kde se motorkáři na chvíli zastaví. Návštěvníci i samotní jezdci se tak budou moci pokochat pohledem na krásné stroje.

 

Poté se motocykly znovu vrátí na Letnou a na holešovické Výstaviště, kde oslavy probíhají. Potrvají až do neděle, organizátoři očekávají, že se jich zúčastní až 60 tisíc motorkářů z celého světa. Kromě Čechů je nejvíce jezdců z Německa, Francie a Španělska.

Související obsah

Podle organizátorů dorazí také tisíce motorkářů z východní Evropy. Nejvíce budou zastoupeny Rusko, Bělorusko, Ukrajina a Polsko. Nejstaršímu účastníkovi je 83 let, nejvzdálenější pochází až z Fidži.

Na bezpečnost i plynulost dopravy dohlíží přibližně dvě stovky policistů. Některé silnice jsou zcela uzavřeny, především v okolí Výstaviště. Motorkáři nacvičovali spanilou jízdu už v pátek večer, dorazily jich ale jen stovky. Podívejte se, jak to vypadalo:

 

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Motorkáři

Důležité Události