Nevolnost

Dělá se vám v autě zle? Podivná novinka vás toho zbaví

Dělá se vám v autě zle? Podivná novinka vás toho zbaví
Zdroj: Citroën

Funguje to u námořníků, proč by to nemělo fungovat u posádky v autě? Citroën přichází s novinkou, která má údajně až 95% účinnost. Pomůže dětem i dospělým, kterým se dělá při cestování v autě zle. Takzvanou kinetózou přitom v Evropě trpí přes 30 milionů lidí.

Řešení je to na první pohled divné, ale poměrně jednoduché. Stačí si nasadit speciální brýle a během chvíle vás nevolnost přejde. Pak můžete v autě klidně číst knížku nebo sledovat displej tabletu či telefonu. Nevolnost by se už vrátit neměla.

Tvrdí to automobilka Citroën, která s novinkou přišla. Její brýle nemají skla, zato mají obroučky vpředu i po stranách, které jsou plné zabarvené tekutiny. Ta se v dutých obroučkách pohybuje kolem očí do stran a na bocích i dopředu a dozadu. Brýle tak umí ošálit zrak tím, že vytvářejí linii obzoru a odstraňují smyslový diskomfort způsobující nevolnost.

"Neumožní sice zabránit přecpaným silnicím a zácpám, ale přináší řešení pro nevolnosti při cestování," vzkazuje Citroën.

Brýle využívají řešení vyvinuté původně pro námořníky, fungovat by ale mělo i v autě, autobuse, ve vlaku nebo v letadle. Technologii Boarding RingTM vyvinul francouzský start-up se sídlem v departementu Le Var. Patentovaná a testovaná zdravotnická pomůcka má mít 95% účinnost.

Jak to funguje?

Nasadíte si brýle nejpozději, jakmile se objeví první příznaky nevolnosti.

Po 10–12 minutách brýle umožní mozku sesynchronizovat se s pohybem, který vnímá vnitřní ucho, zatímco oči se soustředí na nehybný předmět, jako je telefon nebo kniha.

Pak brýle sundáte a vychutnáte si zbytek cesty.

Chronickou nevolností, takzvanou kinetózou trpí více než 30 milionů Evropanů. U třetiny lidí se příznaky projeví alespoň jednou za život.

Související obsah

Francouzská automobilka své brýle z měkkého bílého plastu nazvala Seetroën. Jsou vhodné pro dospělé a děti od 10 let (po dokončení růstu vnitřního ucha) a mohou se používat i na dioptrických brýlích.

Citroën je prodává na internetu za 99 eur.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události