Škoda Auto

Konec vášní! Škoda potichu mění kontroverzní vzhled Octavie

Konec vášní! Škoda potichu mění kontroverzní vzhled Octavie
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Když se designéři mladoboleslavské Škody rozhodli rozdělit přední světlomety nejprodávanějšího českého auta, vyvolalo to vlnu kritiky. Novinka se nelíbila, ale tak nějak jsme si na ní už zvykli. Teď Škoda nejspíš potichu chystá návrat ke klasice a světlomety znovu spojí.

Facelift, který třetí generace Škody Octavia dostala uprostřed výrobního cyklu na konci roku 2016, byl mírně řečeno kontroverzní. Byl posledním dílem slovenského šéfdesignera Josefa Kabaněho těšně před tím, než odešel k BMW. Žádná jiná úprava oktávky před tím nevyvolala takové vášně.

Octavia i s rozdělenými předními světlomety přesto zůstala nejprodávanějším autem značky, dál se jí daří na evropských trzích. V daném segmentu oslovuje zákazníky hlavně cenou a praktičností. Změna designu na tom nic moc nezměnila.

Související obsah

Vloni v srpnu byla Octavia třetím nejprodávanějším autem Evropy. Letošní květnové dodávky vzrostly oproti stejnému měsíci roku 2017 o 6,2 procenta a dosáhly 35 000 kusů. V Česku Octavia v první půlce letošního roku dál s přehledem drží pozici nejprodávanějšího auta a čísla jsou zhruba stejná jako vloni.

Přesto si nejspíš v Boleslavi myslí, že by se auto bez poněkud zvláštního rozložení světel mohlo prodávat ještě lépe.

Související obsah

Poslední zprávy naznačují, že čtvrtá generace oktávek zase bude mít tradiční světlomety! Přišel s tím francouzský magazín L’Automobile, podle kterého by mohla přední část auta vypadat takto:

Úzké světlomety už nemají být rozdělené na dva díly a potáhnou se až k masivnímu chromovému rámu přední mřížky. Původní rozdělení naznačují jen diody uvnitř.

Je to každopádně zatím jen představa francouzské redakce, jak by nové světlomety mohly vypadat i podle jiných modelů koncernu VW.

Špionážní fotografie už zachytily novou oktávku při testech, ale Škoda světlomety zatím pečlivě kryje maskováním. I to může ledacos naznačovat… Automobilka zatím jakékoliv úpravy komentovat nechce, je brzy.

Škoda Octavia IV vyjede na modernizované platformě MQB koncernu VW a podle dostupných informací by měla být o něco lehčí než ta současná. Mezi motory má být vylepšená verze benzínového 1,5 TSI s výkonem až 200 koní a nový 1,5litrový dieselový motor, který nahradí stávající 1.6 TDI. Je pravděpodobné, že nová generace dostane i hybridní pohon.

Ve sportovní verzi RS bude mít Octavia až 250 koní, které dodá pravděpodobně upravený motor 2,0 TSI.

Ještě si ale musíme počkat. Zatímco koncernoví sourozenci stojící na stejné platformě - Audi A3, VW Golf, a Seat Leon se ukážou v novém už v roce 2019, Octavia nejspíš až v roce 2020.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události