Práce

Mladík šel 32 kilometrů do práce pěšky! Šéf ho naprosto šokoval

Mladík šel 32 kilometrů do práce pěšky! Šéf ho naprosto šokoval
Zdroj: facebook

Tragicky začal, ale šťastně skončil pro Waltera Carra první den v nové práci. Večer předtím se mu porouchalo staré auto a na taxíka rozhodně neměl. Rozhodl se proto 32 kilometrů na své pracoviště dojít. Když se to dozvěděl jeho šéf, měl pro něj překvapení.

Walter Carr z americké Alabamy našel práci jako stěhovák a na svůj první den se těšil. Jenže se všechno zkomplikovalo, když se mu večer předtím porouchalo auto, a tak se do práce vzdálené 32 kilometrů neměl jak dostat. Informovala o tom televize CBS.

Walter obvolal snad všechny svoje přátele, o nichž věděl, že auto mají, ale nikdo mu nemohl pomoci. "Měl jsem začít brzy ráno, ale nenašel jsem ani žádné spojení, jak bych se tam mohl dostat," popsal svůj problém.

To ho ale nemohlo odradit, přece by se u zaměstnavatele neomlouval hned první den. A tak se rozhodl pro mnohé lidi radikální řešení. "Vstal jsem o půlnoci a vydal se do práce pěšky," uvedl Walter.

Mladík tedy vyrazil na cestu dlouhou 32 kilometrů z rodného Homewoodu do Pelhamu. Během ní ho dvakrát zastavili policisté. Obě hlídky Walterův příběh dojal - první strážníci mu koupili snídani, další ho kousek popovezli.

Související obsah

Když v pořádku dorazil do práce a spolu se zbytkem party stěhoval jako první nábytek nejmenované ženy, nabídla mu, aby si chvíli odpočinul. "Odmítl jsem to. Hned jsem se pustil do práce. Neušel jsem přece tak velký kus cesty, abych si oddechnul," prohlásil Walter.

Jeho příběh se šířil celou stěhovací firmou, až se dostal i k majiteli Lukeovi Marklinovi. Walterův postoj ho mile překvapil. "Najít v dnešní době takové lidi je opravdu těžké. Mohl zavolat a vymluvit se, že nepřijde, hodit problém na nás. Ale on ne," ocenil Marklin.

Walterovu svědomitost chtěl ale šéf ocenit i něčím jiným, než jen hezkými slovy. Rozhodl se mu proto koupit nové auto a zároveň založil fond, ve kterém se vysbíralo už 8500 dolarů (téměř 200 tisíc korun). "Jsem v šoku, děkuju. Nemyslel jsem si, že rozhodnutím jít do práce překvapím tolik lidí," reagoval mladík.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Práce

Důležité Události