Auto

Šílená jízda v protisměru skončila nehodou! Viník se sám přihlásil

Policie od minulého pátku pátrala po po řidiči, který na frekventované silnici I/35 na Liberecku vjel do protisměru, zavinil nehodu protijedoucího auta a z místa ujel. Řidič se ale nyní sám přihlásil policii. Přesto ho nemine trest - a to jak bodový, tak finanční.

"V souvislosti s havárií osobního vozu, která se stala v pátek 20. července před šestou hodinou ranní, se dopravním policistům přihlásil sám řidič, který jel v protisměru a který řidiče ve správném směru jízdy ohrozil. Policisté budou nyní prošetřovat, kde a proč najel 32letý řidič z Ostravska do protisměrného jízdního pruhu, jak dlouho jel v protisměru nebo kde se napojil na správný směr," uvedla na webu mluvčí libereckých policistů Vlasta Suchánková.

Související obsah

Přestože se řidič přihlásil sám a nezpůsobil žádná vážná zranění, nevyhne se postihu. Policie mu automaticky udělí minimálně 7 trestných bodů. Muž také může očekávat zákaz řízení na půl roku až rok a pokutu až 10 tisíc korun. Je také možné, že bude muset uhradit škodu řidiči havarovaného vozu, to už ale pravděpodobně bude řešit policie s pojišťovnami obou řidičů.

V řešení je nyní lepší značení úseku v místě nehody. Nejde totiž o první vážnou událost, která se tam stala. Na páteční nehodu i na další problémy s úsekem se podívejte v reportáži TV Nova:

nor TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události