Dovolená

Čeká nás nejhorší víkend léta. Na silnicích to bude peklo!

Čeká nás nejhorší víkend léta. Na silnicích to bude peklo!
Zdroj: Thinkstockphotos

Nejhorší víkend letošních prázdnin čeká na řidiče, kteří se chystají vyrazit na dovolenou k moři. Dalším spolkovým zemím v Německu začínají prázdniny, dopravní komplikace se potom dají očekávat v Maďarsku a Chorvatsku.

Kdo si chce vychutnat ty pravé dopravní kolony, pro toho je nadcházející víkend jako stvořený. Podle expertů z BESIP nás čeká letní vrchol cestovní horečky.

"Začínají totiž prázdniny v Bavorsku (12,5 mil. obyvatel) a Bádensku-Württenbersku (10,7 mil. obyvatel). Mezi tyto turisty se přidávají další vlny prázdninových cestovatelů z ostatních zemí a navíc se blíží konec prázdnin v severských zemích a části spolkových zemí v Německu. Situace na silnicích bude velmi náročná," upozorňuje šéf BESIP Tomáš Neřold.

Nejvíce budou podle odborníků evropské dálnice přeplněné v pátek od 13 do 20 hodin, v sobotu od 11 do 18 hodin a v neděli od 14 do 20 hodin. 

Kromě těch, kteří míří na dovolenou k moři, se do prázdninového provozu připojí také fanoušci mířící na závod Formule 1 do Budapešti. 

Související obsah

"Silný provoz očekáváme na dálnici A2 vedoucí z Grazu do Vídně a A4 za Vídní u Fischamedu, kde se dálnice opravuje a je zúžená ze tří jízdních pruhů na dva, a na zpáteční cestě v neděli u hraničního přechodu Nickeldorf," přibližuje Neřold.

V Chorvatsku se opravuje povrch u jednotlivých úseků dálnice A3 vedoucí z Maďarska na Záhřeb. V místě se jezdí jedním zúženým jízdním pruhem v každém směru za snížené rychlosti 80 km/h a v letní dopravní špičce se zde tvoří kolony. "Opravy na tomto místě skončí bohužel až 16. září," upozorňuje BESIP.

I při dovolené v Chorvatsku může přijít malér, na tohle dávejte pozor. Podívejte se na reportáž ZDE: 

Další omezení je na mostě Rječina před tunelem Trsat u Rijeky ve směru na hraniční přechod Rupa. Kvůli poškozené vozovce je tady omezena rychlost na 50 km/h. 31. července pak bude kvůli natáčení uzavřen most na ostrov Krk.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události