Cestování

Zátah v Chorvatsku: Za tento přestupek hrozí vysoká pokuta!

Zátah v Chorvatsku: Za tento přestupek hrozí vysoká pokuta!
Zdroj: Profimedia

Pokuta 500 kun, tedy přes 1700 korun hrozí za dopravní přestupek, na který se teď hodlají zaměřit policisté na chorvatských dálnicích. Tamní úřady chtějí po svém bojovat proti kolonám a zácpám. Tvrdí, že dopravu nezpomaluje jen množství aut turistů směřujících k moři, ale taky neukázněnost řidičů, kteří zbytečně jezdí pomalu v levém pruhu.

V Chorvatsku se chystají na další krušný víkend. Nápor rekreantů se dá očekávat na dálnicích A1, A2, A6 a dalších silnicích vedoucích k moři a taky na severní tranzitní trase A3.

Související obsah

A v horkém počasí se tak zase budou tvořit nesnesitelné kolony. Nejčastěji u nájezdů na dálnice a sjezdů do turistických center, před mýtnými branami a samozřejmě v místech nehod. Jenže chorvatské ministerstvo vnitra teď našlo další příčinu.

V pátek vyzvalo šoféry, aby dodržovali předpisy o provozu na dálnici. Na A1 policisté během posledních víkendů vypozorovali, že se kolony tvoří i tam, kde zdánlivě žádné komplikace v provozu nejsou.

Prý za to můžou řidiči, kteří se šinou levým pruhem nepřiměřeně nízkou rychlostí. Nerespektují ustanovení chorvatského zákona o bezpečnosti silničního provozu, který jízdu vlevo dovoluje jen při předjíždění pomalejších aut. Jinak se šoféři musí řadit zpět doprava.

Související obsah

Sankce za nedodržení tohoto ustanovení je zmíněných 500 kun. Policejní hlídky si teď budou dávat na neukázněné řidiče větší pozor a přestupek bez pardonu trestat.

A ministerstvo jmenovalo i další časté prohřešky, kterých se nervózní řidiči na cestách k Jadranu dopouštějí. Tak například: předjíždění odstavným pruhem, nedodržování bezpečné vzdálenosti, povzbuzování ostatních problikáváním a troubením, slalom mezi jízdními pruhy a pomalejšími vozidly, couvání na dálnici a další kousky, které ohrožují ostatní účastníky provozu. Za podobné prohřešky vyhrožuje pokutou až 2000 kun, tedy skoro 7000 korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události