Kaskadér

Hrůzná nehoda! Devatenáctiletý český kaskadér bojuje o život

Hrůzná nehoda! Devatenáctiletý český kaskadér bojuje o život

Děsivé neštěstí se stalo v sobotu v polském městě Ustka. Při vystoupení českých kaskadérů srazil řidič BMW svého kolegu, který stál na trati. Mladý muž bojuje v nemocnici o život.

Vystoupení, při kterém se mladý muž zranil, připomínalo slalom, místo kuželů ale stáli na trati živí figuranti.

Řidič BMW vyjel ze zatáčky a srazil kaskadéra, který stál na trati bez helmy. Po nárazu mladík vylétl do vzduchu jako hadrová panenka a následně tvrdě dopadl na zem.

Následující záběry jsou drastické:

"Stalo se to hned na začátku show. Mělo jít o synchronní jízdu dvou aut. Ten moment jsem přímo neviděla, protože jsem se otočila na děti, ale jakmile jsem si všimla, že se něco děje, hned jsem volala záchranku,“ popsala polské televizi TVN24 svědkyně Monika Gontarzová.

Související obsah

Podle mluvčí nemocnice ve Slupsku Moniky Zacharewské je stav mladíka velmi vážný. Cestou do nemocnice ho museli resuscitovat, nyní je v bezvědomí. "Mladý muž utrpěl zranění hlavy a páteře," upřesnila.

I přes tragickou událost čeští kaskadéři své vystoupení dokončili. Dvaapadesátiletého řidiče, který nehodu způsobil, pak vyslechla policie. Ta teď shromažďuje důkazy, na jejichž základě může padnout obvinění.

Související obsah

Problém má i organizátor, protože na místě chyběla záchranka. "Uzavřeli jsme smlouvu s organizátorem, která obsahuje ustanovení, že se zavazuje zorganizovat i zdravotní bezpečnost. V den konání akce společnost verbálně potvrdila, že to tak bude," vyjádřila se k absenci záchranné služby zástupkyně sportovního a rekreačního střediska, kde se celá akce konala. Organizátor akce se k incidentu odmítl polským médiím vyjádřit.

kč, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události