Autoservis

KVÍZ: Víte, co znamenají všechny ty podivné symboly na palubce?

KVÍZ: Víte, co znamenají všechny ty podivné symboly na palubce?

Vaše auto může mít skryté funkce, o kterých ani nevíte. Nebo vás na palubní desce varuje svítící kontrolka, kterou jste nikdy neviděli. Co teď? Otestujete se, jak dobře znáte symboly používané v moderních autech. Ať vás žádná ikonka nezaskočí.

Moderní auta jsou napěchovaná technologiemi a výrobci používají stále více symbolů a kontrolek, které upozorňují na všemožné asistenty, nebo varují před nefungujícím systémem.

Některé symboly jsou po dlouhá léta stejné, ale nových ikonek je vážně dost a člověk, který usedne do auta, na které není zvyklý, může být zaskočen.

Související obsah

Mnozí motoristé sebevědomě nečtou manuáloy a pak mohou být překvapeni, když na ně začne blikat něco, co nikdy neviděli. Neumí správně ovládat technologii, za kterou ve svém autě draze zaplatili, nebo se bojí zmáčknout tlačítko s neznámým symbolem.

Britská společnost ByuaCar otestovala 1000 řidičů, nechala je identifikovat jednotlivé ikonky a vytipovala šest symbolů, které dělaly šoférům největší problémy.

I tyto symboly jsou součástí našeho kvízu. Otestujte se a zjistěte, jestli znáte moderní auta, nebo budete muset doplnit znalosti a listovat příručkou…

Pokud se vám kvíz nezobrazuje, najdete ho na tomto ODKAZU.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Autoservis

Důležité Události