Nehoda

VIDEO: Kamion vytlačil motorkáře a ujel! Nehodu řeší policie

Policie prošetřuje vážnou nehodu, která se stala ve čtvrtek u Kralovic. Ve směru na Plzeň tu kamion při předjíždění dalšího vozu vytlačil ze silnice motorkáře. Ten havaroval v poli, se zraněními později skončil v nemocnici.

Kamion jel zrovna od Kralovic na Plzeň, když ho začal předjíždět motorkář. Před vozidlo se ale nedostal, ve chvíli, kdy se stroj dostal asi do půlky návěsu, začal kamion předjíždět další.

Motorkáře tak vytlačil ze silnice, a on skončil v poli. "Zraněný motorkář narozený v roce 1987 byl po ošetření kvůli mechanismu úrazu transportován na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín. Muž nebyl ohrožen na životě," sdělil mluvčí záchranářů Martin Brejcha.

Co se řidiče kamionu týče, ten po nehodě pokračoval v jízdě dál. Zastavit se ho policii podařilo až po necelých dvaceti kilometrech. Vyšetřovatelům tvrdil, že si nehody motorky nevšiml. "Zřejmě měl motorkáře ve slepém úhlu," sdělila mluvčí policie Iveta Kořínková.

Svědci z místa nevěří, že je možné, aby řidič havárii motorkáře nezaznamenal. "Ten kamioňák to musel vidět, motorka se točila 20 metrů a pak po dopadu udělala obrovský mrak prachu. Všechna další vozidla hned zastavila a řidiči běželi na pomoc, ten kamioňák si podle mě musel všimnout, že najednou za ním nic nejede," popsal jeden z nich pro Krimi Plzeň.

Související obsah

Okolnosti nehody nyní policie šetří. Že by byl řidič kamionu pod vlivem alkoholu, vyšetřovatelé vyloučili.


 

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události