Kolona

Řidiče na silnicích čeká peklo! Hlavní tah na Budějovice uzavřeli

Velkou trpělivostí se musejí v následujících dnech obrnit řidiči na trase České Budějovice - Praha. Kvůli stavbě odpočívadla u dálnice D3 je tento hlavní tah uzavřený, a tak se jezdí po objížďkách. Zácpy se čekají hlavně tento víkend, kdy se budou lidé vracet z dovolených.

Prudké zatáčky, nebezpečné horizonty a úzká silnice. Tak vypadá trasa, kterou teď musejí využívat tisíce řidičů denně, včetně těch kamionů a autobusů.

Už ve čtvrtek tady policisté řešili hromadnou nehodu sedmi aut. Okamžitě se vytvořily několikakilometrové kolony. "Havarovala vozidla jak ve směru na České Budějovice, tak ve směru na Ševětín," informoval policejní mluvčí Milan Bajcura.

A o víkendu nejspíš bude ještě hůř. Očekává se návrat lidí z dovolených. Řidiči se tak budou muset obrnit pořádnou dávkou trpělivosti. "Připomínáme všem řidičům, aby dbali zvýšené opatrnosti," doplnil Bajcura.

I na objízdné trase ale čeká řidiče řada omezení, například mezi Chotýčany a Vitínem. A s omezením musejí řidiči počítat i na příjezdu do Český Budějovic. Důvodem je stavba odpočívadla u dálnice D3, která si vyžádala odstřel skály.

Související obsah

"Vymezení dopravy ze silnice I/3 došlo z důvodu výstavby chrániček pro inženýrské sítě pro budoucí odpočívku v Chotýčanech," sdělila mluvčí společnosti Eurovia Iveta Štočková. Stavební práce a uzavírka hlavní silnice potrvají až do konce příštího týdne.

Zákaz, nezákaz, jeden řidič si chtěl v noci nejspíš cestu zkrátit. S několik metrů hlubokým výkopem ale nepočítal. "Naštěstí tam byl momentálně postavený kanalizační svod, který ho pravděpodobně zachránil od následného zranění či větší škody na majetku," uvedl Bajcura.

A problémům se řidiči nevyhnou ani na hlavní trase přes Písek, kde se až do konce srpna opravuje silnice. I tam řidiče potrápí dlouhé kolony.

Vladimír Hoť/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Kolona

Důležité Události