Couvání

Hazard na D11: Řidiči u kolony couvali a jeli v protisměru!

Totální anarchie zavládla ve čtvrtek odpoledne na 68. kilometru dálnice D11. Několik desítek řidičů nehodlalo stát v koloně a nenapadlo je nic lepšího, než na dálnici začít couvat, otáčet se a jet v protisměru zpět na nejbližší nájezd.

"Ve čtvrtek v 18 hodin se na dálnici D11 ve směru z Hradce Králové do Prahy u exitu na 68. kilometru děly věci, které místní policisté nepamatují. Téměř 30 vozidel v běžném provozu na dálnici couvalo, nebo se otáčelo, či dokonce jelo v protisměru," popsal policejní mluvčí Jan Čížkovský.

Policisté už hromadný hazard vyšetřují. Vše se stalo pár set metrů za exitem na 68. kilometru u obce Chýšť, kde je sjezd na Nové Město u Chlumce nad Cidlinou.

"Právě v těchto místech začali řidiči přijíždět k tvořící se koloně. Někteří z nich se rozhodli ulehčit si čekání a v rozporu se zákonem se začali vracet právě ke sjezdu na 68. kilometru. Ať byla záminka jakákoliv – hlášení v rádiu o koloně, doporučení navigace využít sjezdu, chování ostatních vozidel není možné v souladu se zákonem na dálnici, kde se vozidla pohybují vysokou rychlostí, jezdit v protisměru, či couvat," připomíná policejní mluvčí.

Svým očím nevěřili ani silničáři, kteří vše policistům obratem oznámili. Ti na dálnici okamžitě vyjeli, aby hazardéry pochytali a potrestali. Jenže když dorazili, bylo už po všem.

Související obsah

"Na tento přestupek pamatuje zákon pokutou od 5 do 10 tisíc korun, může být vysloven zákaz řízení až na jeden rok a řidič získá 7 bodů. V současné době vyhodnocujeme zajištěné kamerové záznamy s cílem ustanovit vozidla, potažmo jejich řidiče, kteří svým chováním vážně ohrozili bezpečnost silničního provozu, zdraví a životy ostatních," dodal Čížkovský.

Policisté zároveň apelují na všechny, kteří místem ve čtvrtek kolem 18. hodiny projížděli, aby se přihlásili a pomohli identifikovat hříšníky. Vyšetřovatelé zvlášť stojí o záběry z palubních kamer.

Svědci mohou volat na linku 158 nebo přímo na dálniční oddělení na číslo 974 523 181.

Policejní záběry:

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události