Domácí

Řidiči častěji odjíždějí od nehod, denně jich je až 50!

Zhruba padesát řidičů denně ujede podle statistik od dopravních nehod v Česku. Často se sice jedná jen o škrábance, rozbitá skla a ohnuté plechy, ale někdy to končí těžkými zraněními nebo i smrtí. Takových šoférů přibývá a jeden z posledních případů se stal minulý týden na Olomoucku, kde policisté stále marně pátrají po řidičce, která údajně měla natlačit jiné auto do svodidel.

Na 309. kilometru dálnice D1 poblíž Hranic ve směru z Ostravy na Olomouc auto bílé barvy na záběrech vytlačí dodávku z cesty.

"Následně vozidlo havarovalo do svodidel a protihlukových zábran," přiblížil policejní mluvčí Libor Hejtman. Hrozivě vypadající nehoda mohla dopadnout tragicky. Toho, co seděl za volantem, policie zatím nedopadla.

"Neznámé vozidlo měla řídit řidička ve věku 40 až 45 let, s blond vlasy do culíku a měla řídit vozidlo bílé barvy, pravděpodobně Škoda Fabia," doplnil Hejtman.

Jenže podobných případů v Česku za poslední měsíce přibývá. Loni od ledna do července ujelo od nehod přes 9 900 řidičů. Letos je to za stejné období dokonce o 250 víc.

Související obsah

"Když se podíváme , co dopravní policie vyšetřuje, tak se jedná o každou šestou dopravní nehodu. Ti řidiči spoléhají na to, že se na to nepřijde," vysvětlil dopravní expert Roman Budský.
Podle expertů někteří řidiči jednají zkratkovitě. "Řídí pod vlivem drog nebo pod vlivem alkoholu či bez řidičáku," doplnil Budský.

Jeden z nejznámějších případů spíše připomínal akční film. Šlo ale o realitu z roku 2010, kdy za volantem auta seděl podnikatel Lacina. V Brně zase řidič vytlačil dodávku na betonová svodidla. Přitom řidičům za vytlačení jiného vozidla ze silnice a neposkytnutí první pomoci hrozí až pětileté vězení.
 

Lucie Cochlarová / klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události