Varování

Nepochopitelný manévr! Kamion nejdřív brzdil, pak sejmul chodce

Obrovské štěstí měl dvaašedesátiletý muž, kterého nabral kamion přímo na přechodu pro chodce u kruhového objezdu ve Slatiňanech na Chrudimsku. Nejdřív to vypadalo, že šofér brzdí, jenže se znovu rozjel právě, když měl před sebou chodce. Ten naštěstí nespadl pod kola, ale povedlo se mu po chvíli odskočit kamionu z cesty. Ze srážky vyvázl jen potlučený.

Proč se řidič kamionu znovu rozjel, když chodce musel vidět a před přechodem brzdil? “Těsně před přechodem se řidič v kamionu začal věnovat navigaci,“ vysvětluje policejní mluvčí Renata Štěpánková. Muž za volantem prý o střetu vůbec nevěděl a pokračoval dál v jízdě. Nakonec sám kontaktoval policii až poté, co se o celé události dozvěděl od vedení firmy.

Související obsah

Nehoda se stala už na jaře. Ale policisté záběry zveřejňují až nyní jako varování! “Blíží se začátek školního roku, proto apelujeme na všechny chodce, aby byli při přecházení vozovky co nejvíce opatrní a ostražití. Chodec nemá absolutní přednost při přecházení přechodu pro chodce. V žádném případě nemůže spoléhat na to, když přijíždějící vozidlo brzdí, že řidič nakonec zastaví tak, aby chodci umožnil bezpečně přejít vozovku,“ upozorňuje Štěpánková.

Chodec by měl s řidičem navázat oční kontakt, aby si byl jistý, že o něm ví. “Komunikaci přecházíme vždy, až po zastavení vozidel,“ dodává mluvčí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události