Domácí

Na výhodě Čech řadí gang zlodějů! Odřezávají z aut katalyzátory

Policistům na východě Čech se nedaří polapit gang, který odřezává z aut katalyzátory. V okolí Ústí nad Orlicí má na svědomí minimálně 15 případů a zatímco tam krádeže ustaly, problémy naopak hlásí sousední Rychnovsko. Tam už je devět poškozených.

Kdo nemá k dispozici garáž, v Podhůří Orlických hor může mít problém. Řádí tam totiž automechanici, kteří se pod nápravu soukají za svitu baterky. "Ten čas, co jsme se shodli s policií, to byl tak půl třetí ráno," uvedl majitel poškozeného vozu David Jandejsek.

Vybíraví nejsou, v bezpečí nezůstávají dokonce ani stará auta. Pachatelé jdou po všech značkách a Zdeňka Matyáše připravili o součástky hned ze dvou vozidel. "Každý nad tím kroutí hlavou, že to nikdy neslyšel, že tohle se stalo," sdělil Matyáš.

Začalo to před více než měsícem v Líšnici na Orlickoústecku, policisté na okrese už evidují patnáct případů a ne všichni to hlásili. Nikdo z poškozených nic neviděl a ani neslyšel.

Související obsah

Na Orlickoústecku už není žádný nový případ, pachatelé provádějí nájezdy do sousedního okresu. Rychnovská policie ví o devíti případech.
 

Petr Brzek/klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události