Chorvatsko

Dopravní peklo v Chorvatsku? Připravte se, bude to ještě horší

Dopravní peklo v Chorvatsku? Připravte se, bude to ještě horší

Jestliže vám cesta autem do Chorvatska kvůli nekonečným kolonám připadá nesnesitelná, tak to si radši příští dovolenou naplánujte jinde. Chorvati totiž na rok a půl zavřou zásadní dopravní uzel u Záhřebu a trasa na jih dostane další výraznou překážku.

Jednu z nejdůležitějších dopravních staveb v Chorvatsku čeká dlouhá rekonstrukce, informuje zpravodajský server Dnevnik.hr. Od listopadu stroje na rok a půl obsadí obří kruhový objezd na předměstí Záhřebu, který protíná jadranská výpadovka navazující na dálnici A1.

Zdroj: dnevnik.hr

Řidiči budou muset křižovatku dlouhé měsíce objíždět, takže přibude další špunt na jedné z populárních tras k moři. Tu využívají i mnozí Češi směřující do oblasti Zadaru, Šibeniku nebo dál na jih ke Splitu.

Související obsah

Kvůli dlouhodobé uzavírce se dá očekávat mnohem hustější provoz i na dalších trasách, takže už tak přetížené chorvatské dálnice čeká znovu kolaps.

Rekonstrukce křižovatky v záhřebské části Remetinec a jejího okolí zahrnuje i vylepšení podjezdů pro tramvaje a hloubení tunelů pod kruháčem.

Projekt má vyjít na 280 milionů kun, tedy v přepočtu na víc než miliardu korun. Úřady žádají řidiče o trpělivost a slibují, že po náročné úpravě křižovatky bude provoz na frekventovaných trasách výrazně plynulejší než dosud.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Chorvatsko

Důležité Události