Škoda Auto

Odhalení: Nová Škoda Vision se inspirovala slavnými škodovkami

Odhalení: Nová Škoda Vision se inspirovala slavnými škodovkami
Zdroj: Škoda Auto

Ještě před letošním říjnovým autosalonem v Paříži vypustila automobilka Škoda ochutnávku nových tvarů svého sportovně zaměřeného vozu Vision RS. Na designerských skicách se představuje dravě vyhlížející stroj s aerodynamickými liniemi.

Vision zaujme svou nízkou výškou. Ta nedosahuje ani metru a půl, čímž by se stal nejnižším autem od Škody. „Precizní příď s originálně tvarovanými nízkými světlomety působí mimořádně dynamicky. To potvrzuje i sportovně střižená záď s dominantním difuzorem a aerodynamicky optimalizovaným střešním spoilerem,“ uvedl produktový mluvčí Škoda Štěpán Řehák. Vision je podle něj dalším vývojovým krokem sportovně laděných škodovek.

Za tvary stojí škodovácké designérské oddělení pod vedením Olivera Stefaniho, se kterým spolupracuje na sto padesát lidí z šestadvaceti zemí světa. Inspirací pro nový vůz mu mimo jiné posloužila slavná soutěžní Škoda 130 RS, jak ukazuje spolu se skicami zveřejněné video:

Písmena RS v názvu odkazují na sportovní historii značky, která započala v polovině sedmdesátých let minulého století s auty 180 RS a 200 RS. Označení se u sportovních verzí sériových vozů Škoda objevují od roku 2000.

Škoda auto byla založená v roce 1895 a patří tak mezi nejstarší automobilky na světě. Od roku 2001 je součástí koncernu Volkswagen, zaměstnává více než pětatřicet tisíc pracovníků.
 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události