Automobilka

Konec ikony! VW ukončí výrobu legendárního Brouka po 70 letech

Konec ikony! VW ukončí výrobu legendárního Brouka po 70 letech
Zdroj: facebook.com

Německá automobilka Volkswagen definitivně ukončí v roce 2019 výrobu modelu Beetle. Po 70 letech to znamená konec jednoho z ikonických modelů této značky.

Německá společnost oznámila, že produkci Brouků ukončí v červenci příštího roku. Do té doby bude pobočka automobilky v Mexiku stavět speciální výroční modely VW Beetle 70, píše BBC.

VW s přezdívkou Brouk má kořeny v nacistickém Německu, kdy se z něj mělo stát „lidové vozítko“. Postupem času se ale změnil v módní ikonu a celosvětovou popularitu mu zajistil film The Love Bug (Můj miláček Herbie) z roku 1968.

Prodeje nových aut šly ale v posledních letech značně dolů. Zákazníci především ve Spojených státech přešli na robustnější typy vozů a Brouk zůstal stranou zájmu. Volkswagen tak i v souvislosti se skandálem s dieselovými emisemi a obřími investicemi do vývoje elektromobilů oznámil, že zúží portfolio svých modelů právě o svou maličkou ikonu.

„Konec Brouka po sedmi dekádách vzbuzuje mnoho emocí. Řada fanoušků bude zklamaná,“ chápe rozčarování ředitel Volkswagen Group v USA Hinrich Woebcken.

Původní design pochází z dílny Ferdinanda Porsche, který dostal od nacistického vůdce Adolfa Hitlera za úkol vytvořit levný lidový vůz za cenu motocyklu. Kvůli válce se ale masová výroba civilních modelů rozjela až v roce 1949. A v roce 1955 už po německých silnicích jezdilo více než milion aut. Název Brouk se pro autíčko vžil na konci 60. let v USA díky filmovému průmyslu.

Podívejte se na reportáž z oslavy výročí vzniku modelu VW Brouk:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události