Zahraničí

VIDEO: Cestujete v autě s nohama na palubce? Tohle vám hrozí

VIDEO: Cestujete v autě s nohama na palubce? Tohle vám hrozí
Zdroj: Profimedia

Mnoho lidí si při sezení na místě spolujezdce rádo odloží nohy na palubku, málokdo si ale uvědomuje nebezpečí, které při tom hrozí. Při nárazu se totiž může aktivovat airbag, následky jsou pak katastrofální. Má vůbec člověk šanci taková zranění přežít?

Ať už jedete kamkoliv, delší sezení bývá velmi nepříjemné. Člověk se pak snaží najít co nejpohodlnější pozici, zejména pokud se nemusí soustředit na řízení a má dlouhou chvíli.

Spolujezdci tak často odkládají nohy na přední palubku, aniž by si uvědomili, že jim hrozí nebezpečí. Nohy mají totiž opřené o místo, ze kterého v případě kolize vylétne airbag.

Rychlost, kterou airbag vyletí, je pro nohy opřené o palubku zdrcující, náraz je schopný způsobit velmi vážné zlomeniny nejen v oblasti končetin.

Příkladem je Audra Tatumová z americké Georgie, která dlouhou dobu jezdila s nohou na palubce, uvádí portál CBS. Manžel jí vždycky říkal, že se jí to vymstí, ona ale tvrdila, že přece stihne nohy včas z palubky sundat. Před třemi lety ale musela svůj postoj přehodnotit.

Společně s manželem jela vyzvednout děti k rodičům, když řidič před nimi najedou prudce dupl na brzdu. Všichni z nehody vyvázli s modřinami, všichni kromě Tatumové.

"Airbag vystřelil, vyhodil moji nohu do vzduchu, ta mi zlomila nos. Koukala jsem se na vlastní chodidlo zespoda," popsala strašlivé následky nárazu Tautumová. Zlomila si kotník, stehenní kost, nos i ruku, uvádí portál CBS.

Související obsah

I přes veškerou práci lékařů má doživotní následky, nedokáže stát déle než čtyři hodiny, nemůže vykonávat práci jako ošetřovatelka, protože nezvedne pacienty.

Samotné vystřelení airbagu podle testu Jona Lunga a Briana Loudena není v menší rychlosti smrtelné, člověk ale musí ještě počítat s dalšími proměnnými.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události