Škoda Auto

Nejsilnější motor v historii! Nový Kodiaq RS se představí na podzim

Nejsilnější motor v historii! Nový Kodiaq RS se představí na podzim
Zdroj: Škoda Auto

Podobu nového výkonného sportovního užitkového vozu (SUV) Kodiaq RS zveřejnila Škoda na dvou designových skicách. Jako první SUV od škodovky ponese označení RS, kterým automobilka označuje svá sportovně laděné auta.

"Škoda exkluzivně pro model Kodiaq RS vyvinula nové nárazníky. Součástí standardní výbavy jsou Full-LED světlomety s krystalickou strukturou odkazující na tradiční výroby českého křišťálu," uvedla mluvčí Škody Alžběta Šťastná.


Součástí zadního nárazníku je zabudovaná odrazka, která se táhne přes celou šířku vozu. Je to typický znak všech modelů RS. Pod zadním nárazníkem jsou vidět dvě výrazné koncovky výfuku, které tak doplní dynamický vzhled upravené karoserie.

Zdroj: Škoda Auto


Jako vůbec první škodovka dostane Kodiaq do sériové výbavy dvacetipalcová kola Xtreme z lehké slitiny. "Pro mimořádné jízdní vlastnosti vozu je dimenzovaná i brzdová soustava s výraznými sedmnáctipalcovými červeně lakovanými brzdovými třmeny," doplnila Šťastná.


Na vrcholné verzi Kodiaqa se také objeví nová metalická barva Race. Na masce chladiče a na zádi ponese nově moderní logo RS s písmenem V jako vítězství v červené barvě.

 

Související obsah

Motor nabídne i slušnou porci výkonu, a to plných 176 kW (240 koní). Bude to nejsilnější vznětový motor v historii automobilky. Veřejnosti se nový Kodiaq RS představí letos v říjnu na autosalonu v Paříži.

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události