Rumburk

V Rumburku nainstalovali radary: 30 tisíc přestupků za pět dní!

Zkušební provoz radarů na silnicích v Rumburku přinesl neuvěřitelná čísla. Během pouhých pěti dnů tam zaznamenali 30 tisíc případů překročení rychlosti. Těm se absolutně vymykal motorkář, který jel ve městě rychlostí 182 kilometrů v hodině.

Radnice nechala rychlost měřit na sedmi místech po celém Rumburku. A i když limit nastavili až na rychlost 60 km za hodinu, za pět dní testovacího provozu zaznamenali přes 30 000 přestupků.

Smutný rekord drží motorkář, který se Pražskou ulicí v Rumburku řítil více, než 180kilometrovou rychlostí, tedy skoro 4x rychleji, než je dovolené.

Mezi řidiči automobilů vede smutné prvenství šofér, který minul základní školu rychlostí 141 km/h, a to v době vyučování. Radnice se proto chystá co nejdříve vypsat výběrové řízení na pronájem radarů, které chce v Rumburku už brzy instalovat. Šlo zatím o průzkumné anonymní měření a žádný řidič pokutu nezaplatí.

Související obsah

"My jsme samozřejmě tušili, že to nebude žádná sláva, ale ty výsledky, ty nás opravdu naprosto šokovaly. Za jeden den měření na těch sedmi místech bylo změřeno téměř 5 000 přestupků. Půjdeme do toho výběrového řízení okamžitě. Předpokládám, že bychom s tím mohli začít počátkem příštího roku," řekl TV Nova starosta Rumburku Jaroslav Sykáček.
 

vbo, Ivan Berka, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události