Rychlost

Na padesátce jel 118 km/h! Radary v Přerově se obci vyplatily

Instalace radarů měřících rychlost v Přerově se obci vyplatila. Za devět dní zaznamenaly přes třináct set hříšníků. Rekordní rychlost naměřili v Lýskách. Řidič tam jel rychlostí 118 kilometrů za hodinu.

Dopravní radary měřící rychlost byly instalovány v září v přerovských částech Lýsky, Lověšice a Kozlovice. Už zkušební provoz ukázal, že se investice obci vyplatila.

Během prvních devíti říjnových dnů zaznamenaly 1350 prohřešků na měřené padesátce. Pořízení radarů schválili zastupitelé, aby zvýšili bezpečnost v problematických částech města. Nejvíce stížností na nedodržování rychlosti dostalo město z přerovské místní části Lověšice, kudy každý den projede na 7 tisíc šoférů a místní jen velmi těžko přecházejí silnici.

Problematické byly také Lýsky. Rekordman se tudy na začátku října prohnal rovnou 118kilometrovou rychlostí. V Přerovských Kozlovicích začne ostrý provoz měření až příští týden. V této části Přerova se také zvýší dosavadní maximální rychlost ze 40-ky na 50 kilometrů v hodině.

Související obsah

Měření je v Přerově v kompetenci městské policie, která je správcem radarového systému. Prohřešky pak řeší pracovníci magistrátu. Teprve pokud řidiči pokutu nezaplatí, přistoupí ke klasickému přestupkovému řízení. Úředníci přerovského magistrátu ukládají pokuty v rozmezí od tří set do dvou a půl tisíc korun.

nor TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Rychlost

Důležité Události