Domácí

Realita českých silnic: Bezohlední řidiči smrtelně ohrožují okolí

Ježdění autem a vyhnutí se tak hromadným dopravním prostředkům je velmi pohodlné. Může to být však někdy i nebezpečné, a to především kvůli bezohledným řidičům, kteří riskují a ohrožují své okolí. V posledních letech těchto řidičů bohužel přibývá. Rádi vybržďují, jezdí přes plné čáry a ve velké rychlosti vjíždí do zatáček. Výsledkem však mohou být dopravní nehody, které mohou končit smrtí.

O bezohlednosti řidičů se přesvědčil i čtenář TN.cz, který poslal do redakce videa šílených situací, které natočila kamera v jeho autě. "Jsem aktivním odpůrcem nebezpečnosti v chování některých řidičů riskujících a ohrožujících jiné řidiče a jejich pasažéry," napsal do redakce čtenář z Liberce.

V záběrech je například vidět, jak bílá dodávka předjíždí a dlouho jede v protisměru. Jakmile se dodávka dostane před  auto, na chvíli ho vybrzdí, než pokračuje ve zběsilé jízdě. Dodávka předjíždí další auta, dokonce i v zatáčce, čímž velmi riskuje.

Související obsah

Další řidič například vjede přímo před auto, aniž by respektoval přednost na hlavní silnici. Na videu je vidět, jak si řidič auta chvíli rozmýšlí, zda do silnice vjet nebo ne a na poslední chvíli se rozhodne. Poté pokračuje na kruhový objezd, kam vjede opět bezohledně, i když se na objezdu v jeho blízkosti vyskytuje už jiné auto, které stihne naštěstí přibrzdit a vyhnout se nehodě.

V dalším záběru zase řidič osobního automobilu předjíždí přes plnou čáru a to ještě za zhoršené viditelnosti kvůli dešti. Přes plnou čáru se rozhodne předjet i řidič Fabie, který si však svůj čin rozmyslí, zabrzdí a vrátí se zpět do svého pruhu. Poté znovu přibrzdí a nakonec auto předjede.

Riskují i řidiči nákladních automobilů. Jeden z nich na videu například vjede na hlavní silnici z vedlejší, aniž by dal přednost.

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události