Policie

Nemohl mluvit, chodit ani stát. Přesto se rozhodl, že bude řídit!

Maminka mě asi zabije... tak to byla asi jediná souvislá věta, kterou ze sebe dostal totálně opilý "řidič" v Pardubicích. Jinak toho hlídce moc neřekl, jen vykoktal něco jako přiznání, že pil alkohol. To bylo policistům i tak dost jasné. Muž nedokázal ani pořádně stát, natož dýchnout do testeru, přesto si před tím sedl za volant.

Namol opilého "řidiče" zastavili policisté v ulicích Pardubic. Skoro se neudržel na nohou a kostrbatě přiznal, že pil. To mu ale nezabránilo, aby cestou z baru sednul do auta a vydal se na noční jízdu. Jak zhruba vypadala jeho jízda i následná dechová zkouška, na to se podívejte v reportáži...

Hlídku vyslal na místo operační důstojník, kterému podnapilého muže na parkovišti někdo nahlásil. Policisté ožralu na parkovišti nenašli, tak ho začali hledat v ulicích. Když spatřili neosvětlený červený ford kličkující ulicí v protisměru, bylo jim jasné, která bije.

"V ulici Dubinská neosvětlené vozidlo policisté zastavili a řidiče vyzvali k předložení dokladů potřebných pro provoz a řízení vozidla. Devětatřicetiletý muž předložil pouze občanský průkaz. Řidič měl značné problémy se stabilitou a byl z něho cítit alkohol," popsala policejní mluvčí Andrea Muzikantová.

Související obsah

Vrávorající muž nemohl pořádně mluvit a dlouho nedokázal ani dýchnout do testeru. Přesto se zkouška nakonec podařila a displej ukázal nejdřív 1,83 promile alkoholu v dechu a podruhé 1,80 promile.

"Řidiče" naměřené hodnoty nijak nepřekvapily, v průběhu jejich zpracování, si dokonce tipoval jejich výsledek. Vysoukal ze sebe přiznání a mazal na záchytku.

"Jevil známky silné podnapilosti, a proto byl umístěn na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. V minulých dnech policisté řidiči sdělili podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě prokázání viny řidiči hrozí trest odnětí svobody až na 1 rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti," dodala mluvčí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události