Motorkáři

Motorkář, nebo břídil? Honičku s policií zakončil saltem do rybníka

Nechtěný, ale vskutku ukázkový skok plavmo rovnou do rybníka předvedl motorkář-amatér na závěr honičky s policejní hlídkou v okolí Brandýsa nad Labem. Ukázalo se, že na kradený stroj sedl sjetý pervitinem.

Policejní hlídka si všimla podezřelého motorkáře, který se v dopoledních hodinách projížděl Brandýsem na motorce bez registrační značky. Když ho chtěla zastavit a zkontrolovat, začal ujíždět.

Honičku z minulého týdne zachytila policejní kamera. "Muž ujížděl velmi rychle, místy jeho rychlost přesahovala 150 km/h. Během jízdy nerespektoval dopravní předpisy," popsala policejní mluvčí Markéta Johnová.

Související obsah

Nerespektoval předpisy? To je ještě dost mírné vyjádření. Motorkář za plného provozu zběsile kličkoval mezi auty, přejížděl do protisměru a občas měl dost problémů, aby svůj stroj zkrotil. Hlavně v zatáčkách to vypadalo, že s motorkou moc zkušeností nemá.

Hrozilo, že každou chvíli spadne, nebo se srazí s autem.

Agresivní jízda ale naštěstí netrvala moc dlouho. Zhruba po 10 minutách se motorkář chtěl vyhnout další hlídce v obci Podolánka a dostal se na vedlejší silnici vedoucí k rybníku. A jako by ho hladina přitahovala – nezvládl pravotočivou zatáčku, nebo vodu vůbec neviděl. Vletěl do náspu, přes který po hlavě přeletěl rovnou do rybníka.

Policisté ho vytáhli a podrobili testu na drogy. Ten byl pozitivní. "Přiznal jim, že několik hodin před jízdou užil dávku pervitinu. Zda a do jaké míry byl drogou omámen, ukáže až rozbor krve, kterému se dobrovolně podrobil," doplnila mluvčí.

Související obsah

Policisté navíc zjistili, že 36letý muž je v pátrání a motocykl je kradený.

Ve zkráceném řízení motorkáři-amatérovi sdělili podezření z přečinu neoprávněné užívání cizí věci. Policisté podali podnět státnímu zástupci na vzetí muže do vazby. Soudce však jeho návrhu nevyhověl a podezřelý je stíhán na svobodě.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události