Domácí

Drsná honička: Řidiče nezastavily zátarasy ani prostřílené gumy

Desítky policistů ze dvou krajů se zapojily do automobilové honičky na jihu Čech. Řidiče nezastavily výstřely ani zátaras. Policisté pak museli autu rozstřílet pneumatiky. Muž skončil v policejní cele.

Po úzkých silnicích se řítil bez ohledu na ostatní řidiče. Ve snaze ujet policejní hlídce několikrát jen těsně minul protijedoucí auta. Vše začalo v Katovicích na Strakonicku, kde policisté chtěli řidiče Volkswagenu Golf zastavit.

"Když si všiml policejní hlídky, zvýšil svou rychlost a směřoval do Plzeňského kraje," popsal Milan Bajcura, tiskový mluvčí jihočeské policie.

Začala honička, do které se postupně zapojili i policisté ze sousedního regionu. Řidič několikrát projel policejní zátaras. Nakonec ale udělal velkou chybu, když omylem odbočil do dvora statku. Přesto se nehodlal vzdát. Vůz otočil a dva policisty, kteří mu zablokovali cestu, málem srazil. 

Hlídka začala střílet na kola jeho auta, ale vůz i s prostřílenými koly znovu ujel. Po několika desítkách minut ho nakonec přece jen policisté zadrželi. V jeho krvi ještě koloval alkohol.

Související obsah

58 letý muž následně skončil v policejní cele. "Jedná se o recidivistu, který byl v minulosti několikrát řešen za podobné případy - za jízdu bez řidičského oprávnění, krádeže a jiné majetkové trestné činy," doplnil Bajcura. Jednou už byl dokonce odsouzen. Teď se nejspíš do vězeňské cely opět vrátí.

Vladimír Hoť/mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události