Bentley

Noční honička v Liberci: Provokoval hlídku, pak zbořil luxusní bentley

Noční jízda v luxusním bentley po libereckých barech skončila neslavně. Řidič nejdřív provokoval policejní hlídku, pak před ní zkoušel ujet a nakonec zabořil auto do trafostanice. Frajeřina před spolujezdkyní ho stála nejméně 5 milionů a oplétačky se zákonem. Hrozí mu i vězení.

Bentley Continental jen tak nepřehlédnete. Policisty tohle luxusní auto zaujalo minulý týden v noci ze středy na čtvrtek v ulicích Liberce. A nakonec si s jeho řidičem docela užili.

Hlídka světlé bentley poprvé zahlédla zaparkované u jednoho z libereckých barů. Když ho pak viděla znovu, jak si to kolem druhé ráno sviští ulicemi v centru, rozhodla se auto zastavit a šoféra zkontrolovat.

Související obsah

Jenže řidič si z policejního auta nic nedělal. Naopak se rozhodl, že se trochu pobaví a možná se i vytáhne před spolujezdkyní. A tak to z protisměru napálil policistům rovnou do očí dálkovými světly. To je samozřejmě rozdráždilo, takže se za luxusním vozem okamžitě otočili.

Řidič bentley sešlápl plyn, ale daleko nedojel. Jak skončil? Podívejte se ve videu.

"Policisté okamžitě podali o pronásledování vozidla hlášení operačnímu středisku. Řidič pronásledovaného vozidla pokračoval v jízdě vysokou rychlostí a nedbal světelných ani zvukových výstražných signálů policejního vozidla k zastavení. Jeho jízda však skončila záhy, kdy nezvládl odbočení vpravo do ulice Nádvorní a čelně narazil do trafostanice," popsala noční honičku policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová.

Zdroj: Policie ČR

Řidiči ani jeho spolujezdkyni se nic nestalo, škodu na rozsekaném bentley ale policie odhaduje na minimálně 5 milionů. „Z dechu řidiče policisté cítili alkohol, podrobili jej orientační dechové zkoušce, z jejíhož výsledku bylo zřejmé, proč 40letý řidič před policejní hlídku tak uháněl. Dechová zkouška byla pozitivní s naměřenou hodnotou téměř 1 promile. Muž si však stále tvrdil své, že alkohol přej jízdnou nepil. Opakované dechové zkoušce se odmítl podrobit s tím, že souhlasil s odběrem krve,“ doplnila mluvčí.

Související obsah

Další trest pro nočního jezdce bude záležet na výsledcích rozboru krve. V případě, že hodnoty budou do 1 promile, hrozí řidiči pokuta ve správním řízení ve výši od 2.500 do 20.000 tisíc korun, zákaz řízení na dobu od 6 měsíců do 1 roku a přijde o 7 bodů.

Ale v případě, že by hodnota byla nad 1 promile, jednalo by se o přečin "Ohrožení pod vlivem návykové látky", kde hrozí za dopravní nehodu způsobenou pod vlivem alkoholu trest odnětí svobody od 6 měsíců až na 3 roky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události