Domácí

Firma dává od vybržďovače ruce pryč! Přišel první trest

Za agresivní jízdu vybržďovače mezi Bílinou a Mostem je částečně zodpovědná i firma, které patří vozidlo, se kterým na silnici prováděl nebezpečné manévry. Provozovatel je podle odborníků zodpovědný za dodržování předpisů řidičem.

Nad záběry zákeřného vybrždění kroutí hlavou každý, kdo někdy v autě seděl byť i jen jako spolujezdec. Extrémně nebezpečným vybržďováním a agresivními manévry se tento řidič snažil zastavit auto jedoucí za ním. To vše kvůli drobnému incidentu na kruhovém objezdu v Bílině, který se agresivního řidiče ani netýkal.

Agresivní řidič na zaslanou žádost o rozhovor nereaguje. Firma, ve které pracuje, se od jeho incidentu distancuje, ale zároveň tvrdí, že za jeho jízdu ve služebním autem není zodpovědná.

"S okamžitou platností bylo služební vozidlo zaměstnanci odebráno a další postup bude konzultován s naším právním zástupcem. Již včera jsme vyjádřili politování nad chováním našeho zaměstnance. Naše společnost se již k dané věci nebude mediálně vyjadřovat," sdělila Ivana Fryšová, office manager firmy.

"Má jejich majetek, jejich auto. Je to v podstatě reklama. Tím, že je to auto popsané, určitě vedení firmy nesouhlasí, nebo nemělo by souhlasit s tím, aby řidič dělal firmě takovou ostudu," myslí si dopravní expert Jan Pechout.

Související obsah

Profil firmy na sociální síti se od úterý plní příspěvky lidí, kteří chování řidiče nedokážou pochopit. "Bude prosím nějaké vyjádření k tomu incidentu, který byl, doufáme, selhání jedince, se kterým bude rozvázán pracovní poměr? Nebo je tohle standardní chování firmy? Je mi jasné, že firma za své řidiče nemůže, ale proč nereagují?" nechápe jeden z diskutujících.

Řidič má být podle informací TV Nova obviněn z obecného ohrožení v nejbližších dnech. Za to mu hrozí několikaleté vězení.

Martin Kočárek/mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události