Vybrždění

Firma se vyjádřila k šílené jízdě vybržďovače. Překvapivá reakce!

Policie vyšetřuje extrémně nebezpečné chování vybržďovače mezi Bílinou a Mostem jako obecné ohrožení. Jeho zaměstnavatel tvrdí, že za jeho chování ve volném čase nenese odpovědnost. Podle odborníků by takový člověk neměl vlastnit řidičské oprávnění.

 Vybržďováním se snažil řidič zastavit vozidlo, které celou situaci natáčelo. Posádka vozu ze strachu volala policii. "Pán mě tady vybržďuje. Snažím se mu vyhýbat, abych nezastavil. A už je zase u mě," je slyšet na nahrávce.

Přestože agresor jel v autě patřící soukromé firmě, zaměstnavatel se od jeho chování distancoval. "S chováním našeho zaměstnance se neztotožňujeme. Za chování našich zaměstnanců ve volném čase nemůže nést naše společnost odpovědnost, neboť není v naší moci toto ovlivnit," sdělila firma.

Hodnocení celého případu je podle oficiálního prohlášení společnosti v kompetenci příslušných orgánů. "Nelze to očekávat od nás," tvrdí firma na facebooku. Lidé v komentářích ale nechápou, jak je možné, že to zaměstnavatel neřeší, když jel muž ve firemním autě.

Vybržďujícím řidičem má být Tomáš V. z teplické pobočky firmy vyrábějící ocelové konstrukce. Podle dopravních odborníků by měl okamžitě vrátit řidičák. "To auto bylo používání jako zbraň proti ostatním lidem, skutečně tím autem chtěl ublížit," uvedl Roman Budský z Týmu silniční bezpečnosti.

Související obsah

Zběsilý útok odstartoval banální incident na kruhovém objezdu v Bílině. Agresivního řidiče se přitom vůbec netýkal. To nejhorší ale mělo teprve přijít. Řidič udělal naprosto nepochopitelný manévr, kdy auto za sebou vybrzdil smykem přes ruční brzdu.

"Ohrozil můj život, mý spolujezdkyně, ohrozil vzadu životy v těch autech," prohlásil muž, jehož palubní kamera vše natáčela. "Rozhodně by někdo měl vyšetřit jeho duševní stav. Tento řidič podle mého názoru za volant auta nepatří," souhlasí Budský.

Policie incident kvalifikovala jako trestný čin, řidiče ale zatím neobvinila. "Policie již ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu obecného ohrožení," potvrdila policejní mluvčí Ludmila Světláková. Za takové obecné ohrožení hrozí až osmiletý trest.

Martin Kočárek/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události