Bodový systém

Řidiči už brzo zjistí, kolik vlastně mají bodů. Zdarma a kdykoli!

Řidiči mohou už od ledna přístího roku kdykoliv a navíc zdarma získat aktuální přehled o svém bodovém hodnocení. O elektronický výpis budou moci lidé zažádat na Portálu občana. Novou službu připravila ministerstva vnitra a dopravy.

Až 480 tisíc - tolik lidí se jen během první poloviny letošního roku dopustilo přestupku v rámci bodového systému a tolik jich rázem mělo záznam v centrálním registru řidičů. Ve vážném ohrožení, že o řidičák přijdou, se ocitlo přes třináct a půl tisíce motoristů - ti měli na svém kontě devět až jedenáct bodů z celkových dvanácti.

O tom jak jsou na tom řidiči s body, se může každý motorista přesvědčit už teď - na obecním úřadě nebo některém z Czech Pointů. Zaplatí za to ale 100 korun.

Od poloviny ledna příštího roku to ale bude jednodušší a zdarma. "Řidiči si budou moci zjistit stav svého bodového konta na webovém portálu občana, který provozuje ministerstvo vnitra, zároveň tam budou moci také zjistit také poslední změny, které proběhly," říká mluvčí ministerstva dopravy Lenka Rezková.

Související obsah

Jako další možnosti, jak informovat řidiče, chce Ministerstvo dopravy nabídnout například formu zprávy do datové schránky nebo třeba e-mail.

Výpis je možné získat na základě vyplnění formuláře na Portálu veřejné správy v sekci CzechPOINT@home. Identitu žadatele ověří po vyplnění přihlašovacích údajů k přístupu do datové schránky fyzické osoby, do které vzápětí výpis dorazí v podobě přílohy datové zprávy. Portál najdete na této adrese.

pez, Jana Schillerová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události