železniční přejezd

Boj o život na přejezdu: Na dodávku se hnal vlak! VIDEO

Neskutečný manévr předvedl na železničním přejezdu v Blansku mladý řidič bílé dodávky. Na koleje vjel, když dávno svítila červená světla, a zůstal uvězněný mezi závorami. Jen o vlásek unikl srážce s přijíždějícím vlakem. Z pasti mu pak pomohli přihlížející šoféři. Mladík ani nepoděkoval a rychle ujel.

Na železniční přejezd u nádraží v Blansku na jižní Moravě vjíždí bílá dodávka Mercedes. Výstražná světla svítí a závory padají, jedna z nich se zastavuje o střechu dodávky, která přesto pokračuje na koleje. Od České Třebové se blíží vlak...

Všechno sleduje v přímém přenosu operátor městského kamerového systému. Vypadá to, že nehodě už nejde zabránit.

Na záběrech z kamer je vidět, jak uvězněnému řidiči běží na pomoc přihlížející lidé. Dodávka přejíždí z jedné koleje na druhou. A právě tato pohotová reakce nakonec zachránila muže v autě i strojvedoucího vlaku. Video, které zveřejnila police, ukazuje jak těsně vlak dodávku minul.

Související obsah

"Řidič, který uviděl ve směru od České Třebové přijíždějící vlak, stačil v krizové situaci pohotově zareagovat a s autem odjel na sousední kolej. Projíždějící nákladní vlak, jehož strojvedoucí intenzivně brzdil, se naštěstí s dodávkou nesrazil," popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Z pasti mladíkovi v dodávce pomohli zvednutím závor okamžitě reagující řidiči, kteří stáli před přejezdem. Devatenáctiletý cizinec jim ani nepoděkoval a z místa ujel.

Jenže ne daleko. "Blanenští strážníci jej ještě ve městě zadrželi. I když se celý incident obešel bez zranění a škod, neskutečně riskující šofér nyní musí počítat se stíháním za obecné ohrožení," dodal Malášek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události