Dálnice

Smrtící zábava. Z mostu někdo hodil obří kámen, řidič zemřel

Smrtící zábava. Z mostu někdo hodil obří kámen, řidič zemřel
Zdroj: The Metropolitan Nashville Police Department

Je to zvrácená zábava. A občas se to stává i u nás. Na mostě nad dálnicí postávají skupinky či jednotlivci, kteří se baví tím, že plivou na projíždějící auta nebo na ně dokonce hází kameny či jiné předměty. Jsou i tací, kteří z mostů na auta močí... Je to zvrácená zábava, která v USA stála život 54letého muže. Kdosi to totiž přehnal a na jeho auto hodil obrovský kus betonu.

Joe C. Shelton jede brzy ráno po dálnici u Nashvillu ve svém oranžovém sporťáku Nissan GT-R, má namířeno do práce. Tam už ale nedojede. Z dálničního mostu přilétá ohromný kámen, nebo spíš kus betonu, který proletí oknem a nic netušícího muže trefí do obličeje. Auto naráží do projíždějícího pick-upu a rozbíjí se o svodidla. Čtyřiapadesátiletý řidič je na místě mrtvý.

Policie uvedla, že kus betonu na auto někdo hodil! Beton se podle vyšetřovatelů z mostu rozhodně neodlomil, spíš připomínal kus obrubníku.

Shelton pracoval pro automobilku Nissan v továrně ve Smyrně. Ta vydala prohlášení s vyjádřením soustrasti rodině. Podle jeho ženy byl Joe byl skvělým manželem a otcem.

Policie zatím netuší, kdo by mohl kámen na auto hodit, vyšetřovatelé zkoumají kamerové záznamy z okolí, shánějí svědky a zkoušejí najít potenciálního podezřelého. Zároveň zjišťují, odkud přesně beton pocházel.

Případ připomíná zvrácené počínání sériového vrhače kamenů z Texasu. Ten během dvou let naházel na dálnici na 600 kamenů! V roce 2016 byl dopaden, ke všemu se přiznal s tím, že se házení kamenů pro něj stalo sportem. Kvůli jeho “sportování“ má jeden člověk trvale poškozený mozek a následky mohly být mnohem větší.

Podobné případy se stávají i na našich silnicích a dálnicích.

Letos v lété policie zadržela 54letého muže, který házel kameny na projíždějící auta u Výsonína na Chrudimsku. Šlo prý o naštvaného stopaře:

Související obsah

Před dvěma lety někdo hodil kámen na dodávku z mostu nad 104. kilometrem dálnice D1. Kámen rozmlátil čelní sklo, řidiči se naštěstí nic nestalo. Více o případu zde:

Související obsah

Vloni zase parta dětí házela kameny a hlínu z mostu u Kařezu na D5. Jen o pár týdnů později se podobně “bavila“ dvojice kluků u silnice z Plzně do Klatov. I tehdy kámen rozbil okno projíždějící dodávky. Poté, co je policisté dopadli, výrostci přiznali, že vrhali “malé části cihel a kameny“. A takových případů je několik ročně.

Související obsah

Související obsah

I česká policie proto varuje, že podobné jednání může mít fatální následky. "Po dálnici projíždějí vozidla vysokou rychlostí a je zde velice silný provoz, takže každý takový případ by mohl skončit vážnou dopravní nehodou s tragickými následky," komentovala dřívější případ z D1 policejní mluvčí Dana Čírtková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Dálnice

Důležité Události