Policie

Policisté fasují nové motorky, každá stála půl milionu!

Policie ve středu dostala nové služební motocykly, každý v hodnotě přes půl milionu korun. Budou nahrazovat starší stroje, které teď poslouží k výcviku policejních kadetů. Celkem jich policie dostane 55.

První várku nových strojů, které už na jaře osedlají policisté,.zaplatili všichni řidiči, kteří mají povinné ručení - pojišťovny totiž část poplatku odvádějí na zvýšení bezpečnosti na silnicích.

Policisté už potřebovali svůj motorkářský klub trochu oživit. Ve službě mají přes čtyři stovky motorek, ale jejich průměrný věk dosahuje třinácti let. Policie požadovala cestovní stroje a silné motory o objemu 1100 kubíků. Německý výrobce tak měl jen slabou konkurenci.

Zkušební jízdu policie neumožnila z obavy, že by bavoráky mohly dopadnout jako při neslavném testování policejního sporťáku. Museli jsme ale ověřit, jestli náhodou nejde o papírové makety. Nejde - startují.

Související obsah

Motorky mají běžnou policejní výbavu - majáky, houkačku a jednu vychytávku pod sedlem - vysílačku, které se za jízdy nemusejí ani dotknout. Je totiž bezdrátově spojená přímo s helmou.

Celkem se z fondu zábrany škod podařilo získat peníze na pětapadesát policejních strojů, druhou várku dodá výrobce během příštího roku.

pez, Josef Svoboda, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události