BMW

Jak dlouho vydrží? Policie dostala další supersport s novou výbavou

BMW policii znovu půjčuje superkáru BMW i8 Coupé. Přesto, že jim policisté jednu z předchozích vrátili zbořenou.

Supersport, který umí stovku za 4,4 sekundy, bude jezdit v Plzeňském kraji. Zůstává v policejních barvách, takže bude snadno k rozpoznání. Dostane ale novou techniku: speciální digitální záznamové zařízení RAM-CAM k pořizování videozáznamu dopravní situace. To zároveň plní funkci mobilního úsekového rychloměru pro měření průměrné rychlosti.

Policisté zkoušeli hybridní BMW i8 už vloni na jižní Moravě. První test ale ukončila nehoda, při které se v Brně zranil tehdejší zástupce vedoucího hradního protokolu, v současnosti už hlavní protokolář Vladimír Kruliš. Auto sjelo do potoka poté, co řidič utrpěl mozkovou příhodu.

Související obsah

Kruliš se nechal svézt během příprav návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Jihomoravském kraji. Generální inspekce bezpečnostních sborů při následném vyšetřování nehody nezjistila žádné pochybení.

Společnost BMW Group ČR pak na jižní Moravu poslala nové auto, které policisté vrátili v říjnu. A v pořádku. Proto se teď BMW dohodlo s policií na prodloužení zápůjčky. Ta má trvat půl roku, nebo dokud policisté nenajedou 20 000 kilometrů.

Plug-in hybridní sportovní BMW i8 Coupé je vybaveno unikátní technologií pohonu, která kombinuje přeplňovaný zážehový tříválec pohánějící zadní kola a elektromotor pro pohon kol přední nápravy.

Supersport s výkonem 374 koní dosahuje nejvyšší rychlosti 250 km/h. Kombinovaná spotřeba má hodnotu 1,9 l/100 km. BMW i8 Coupé je schopné ujet až 55 km čistě na elektřinu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události