Prodej aut

ŽEBŘÍČEK nejoblíbenějších aut v roce 2018: Oktávka si pohoršila

ŽEBŘÍČEK nejoblíbenějších aut v roce 2018: Oktávka si pohoršila
Zdroj: Profimedia

Od roku 2004 se žádné jiné auto neprodává tak dobře jako Toyota Corolla. A ani letos tomu nebude jinak. Model, který se vrací i na český trh, ovládá světové statistiky. Toyota vítězí také v boji o krále populárního segmentu SUV.

Toyota a Volkswagen jsou nejsilnější značky automobilového průmyslu. Letošní rok na tom nic nezmění. Z průběžných čísel, která pravidelně zveřejňuje analytický portál focus2move.com, je jasné, že nejprodávanějším modelem Je Toyota Corolla.

Japonská značka má v první desítce globálně nejprodávanějších aut tři zástupce, stejně jako Volkswagen. Podívejte se na pořadí nejoblíbenějších modelů:

Německá automobilka VW prodala do konce října celkově skoro 5,8 milionu vozů, Toyota je ale přece jen úspěšnější – za prvních deset měsíců si její zákazníci koupili víc než 7,3 milionu aut.

Toyota Corolla se umísťuje na čele žebříčku nejprodávanějších aut nepřetržitě od roku 2004. Příští rok přijde na trh už její 12. generace.

Související obsah

Mezi značkami letos nejvíce rostou prodeje japonské Mitsubishi, ale také ruské Ladě a čínskému Geely. Číňani se dostali do první dvacítky nejprodávanějších značek (19. místo), Mitsubishi je 23. Ladě patří konec první padesátky (48. místo), ale oproti loňsku má prodeje o celých 20 procent lepší. Naopak největší ztráty mezi známými automobilkami letos zaznamenaly Fiat a Ford, i když ten přesto udržel pozici třetí nejprodávanější značky.

Mladoboleslavská Škoda je mezi značkami průběžně 21. Podle říjnových čísel focus2move.com celosvětově prodala už přes milion a 57 tisíc aut, což znamená nárůst o zhruba sedm procent oproti loňsku. Za celý loňský rok prodala Škoda rekordních 1,2 milionu automobilů.

V pořadí 100 nejprodávanějších modelů, má Škoda jediného zástupce – Octavii. Té patří průběžné 35. místo, což je o sedm míst horší umístění než vloni.

Související obsah

Velký nárůst poptávky zaznamenal Jeep u svého SUV Compass. Celkově jde o 29. nejprodávanější auto letošního roku, ale proti loňské 85. pozici je to velký posun. Compass má o 85 % lepší prodeje než vloni a je skokanem roku.

Automobilový trh podle focus2move.com ztrácí dech po slibné první půlce roku, kdy hlavně v Evropě automobilky rychle a úspěšně vyprodávaly zásoby před zavedením tvrdším podmínek testování. Teď naopak brzdí globální prodeje Trumpova celní politika v USA.

Související obsah

Portál focus2move.com shromažďuje data z více než 300 zdrojů na základě Globální automobilové databáze (GAD, Global Auto Database), která byla spuštěna v roce 2010. Celkové pořadí jednotlivých značek ji můžete prohlédnou ZDE, kompletní žebříček modelů pak ZDE.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Prodej aut

Důležité Události