Vybržďování

Máte pochopení? Piráti silnic si spravedlnost vykládají po svém!

Máte pochopení? Piráti silnic si spravedlnost vykládají po svém!
Agesivní řidiči |

Každý den se na českých silnicích přesvědčujeme, že agresivita některých řidičů roste. Přibývá případů vybržďování a podobných šílených manévrů. A nám se scházejí další a další videa, která je dokumentují. Následující záběry ale ukazují, že vybržďovači nejsou jedinými viníky rizikových situací. Jejich přihlouplé reakci předcházejí situace, které mohou být minimálně stejně nebezpečné.

Vybrždovači a jim podobní agresoři mají nejspíš pocit, že jsou mstiteli českých silnic. Většinou trestají řidiče, kteří podle nich nejezdí správně: nejčastěji za to, že je moc dlouho nechtěli pustit do levého pruhu, ale taky za to, že si je troufnuli předjet nebo se snaží sjednat spravedlnost po nějakém dopravním přestupku.

Mnohdy to s agresivitou přehánějí a občas jsou jejich reakce naprosto šílené. Viz tento známý případ z poslední doby:

Související obsah

Podobné šílené mstitele rozhodně nijak neobhajujeme. Na druhou stranu jejich počínání mnohdy předcházejí také dost hloupé a nebezpečné manévry.

Tak jako na tomto videu, kdy se autor rozčiluje, že ho před sebe nechce pustit "egoista" ve svém velkém černém SUV. Ten na pokus o předjíždění reaguje sešlápnutím plynu a nebezpečně zablokuje předjíždějící auto v opačném směru. Vytváří tak vedle sebe i za sebou dost nebezpečnou situaci.

Ale! zároveň si všimněte, kde autor záběrů předjíždí... Na plné čáře a v obci. Řidič bavoráku tak nejspíš nabyl dojmu, že si za tohle počínání zaslouží "trochu vytrestat".

"Trestání" v druhém videu má mnohem delší průběh. Autorovi se nelíbí, že ho řidič Škody Yeti za žádnou cenu nechce pustit před sebe. Nejdřív jede pomaleji a pak najednou zrychlí, aby ho nikdo nemohl objet ani zprava.

Situace se opakuje hned několikrát: pomalejší jízda, pak plyn a zase brzda... "Místo toho, aby uhnul, tak přidá a pak schválně zabrzdí," popisuje autor videa. Manévry trvají dlouhé minuty a párkrát není daleko ke srážce.

Řidič ve škodovce nejspíš dodržuje předepsanou rychlost ve zúženém úseku dálnice D1. Nelíbí se mu, že někdo jiný chce jet víc než 80 km/h, a dokonce ho předjíždět pravým pruhem...

Jenomže situace se stupňuje i za zúžením. A také autor videa se najednou nechává strhnout k "trestání" a blokování. Vzájemná agrese vrcholí nesmyslnými manévry při objíždění nákladního vozu. V tu chvíli jeden osobák blokuje a druhý se cpe do malé škvíry. Oba dva řidiči přitom ohrožují posádky několika aut kolem sebe.

Počínání samozvaných mstitelů neuznáváme. O jejich svéráznou představu o výkonu spravedlnosti na silnicích nikdo nestojí a ve většině případů jen ohrožují ostatní. Na druhou stranu, na vině nebývají sami a jejich stupidním agresivním reakcím by se dalo předcházet, když budeme jezdit podle pravidel a vzájemně se tolerovat. Vždyť to zase tolik času nezabere...

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Vybržďování

Důležité Události