Vybrždění

Obvinili vybržďovače z Bíliny! Za šílenou jízdu mu hrozí vězení

Policie obvinila 42letého muže z Chomutovska, který na silnici mezi Bílinou a Mostem několikrát vybrzdil řidiče za sebou. Za obecné ohrožení může strávit až osm let za mřížemi.

"Vyšetřovatel mostecké policie obvinil z trestného činu obecného ohrožení 42letého muže z Chomutovska. Muž měl při řízení vozidla agresivní jízdou ohrožovat účastníky silničního provozu," uvedla policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Muž je stíhán na svobodě. V případě odsouzení mu za obecné ohrožení může soud udělit trest tří až osmi let vězení. Nikdo se při jeho manévrech naštěstí nezranil a nedošlo ani k žádné škodě.

Agresivní jízdu muže, který řídil služební auto, zachytila na konci října palubní kamera ve voze, který jel za ním. Konflikt odstartoval banální incident na kruhovém objezdu, který se agresora ani netýkal. Ten ale z firemního auta vystoupil a šel si to s řidičem za ním vyříkat.

Jenže tím jeho šílená reakce teprve začala. Po ujetí několika desítek metrů znovu zastavil a přiběhl až k autu, ve kterém byl napadený řidič se svou přítelkyní. Poté se provoz znovu rozjel, agresorovi to ale stále nestačilo.

 

Související obsah

"Řidič osobního auta ve směru od Bíliny na Most měl spustit výstražná světla a prudce brzdit před jiným osobním vozidlem, jehož řidič byl nucen zareagovat tak, aby předešel střetu vozidel. Nebezpečný styl jízdy řidič škodovky opakoval i v dalším úseku," doplnila Světláková.

Muž několikrát auto za sebou vybrzdil, reagovat tak museli i další řidiči. Jednou dokonce smykem přes ruční brzdu zastavil až v pravém pruhu a druhý řidič musel na poslední chvíli vyjet do levého pruhu. Tento manévr šokoval i dopravní experty.

Společnost Excon, pro kterou muž pracuje, vydala dvě vyjádření. V prvním se od jeho chování distancovala, uvedla ale, že nemůže za to, co zaměstnanci dělají ve volném čase, přestože jezdí firemním autem. Napodruhé informovala, že "incident řeší se zaměstnancem v pracovně-právní rovině".

Připomeňte si celou zběsilou jízdu:

 

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události