Dálnice

Řidiči se naučili uličku! Podívejte se, co s ní udělá jeden ignorant

Řidiči se naučili uličku! Podívejte se, co s ní udělá jeden ignorant
Zdroj: TN.cz

Další kolaps na D1 z uplynulého víkendu ukázal alespoň jeden pozitivní posun – řidiči se i na českých dálnicích konečně učí automaticky v kolonách vytvářet uličku pro záchranáře. Před hromadnou nehodou byla ulička téměř předpisová, ale stačil jediný ignorant a průjezd byl zase zatarasený.

Hromadná nehoda deseti aut v sobotu večer zablokovala dálnici D1 na 23. kilometru v obou směrech. Do kolize se dostal i náklaďák, který na valníku převážel dva osobáky. Po srážce se neovladatelný valník dostal přes svodidla a v protisměru sundal další auta.

Související obsah

Srážka si naštěstí nevyžádala žádné vážné zranění, ale na místo se potřebovalo dostat několik vozů integrovaného záchranného systému. Na uzavřené dálnici se okamžitě vytvořily dlouhé kolony. Ale řidiči vzorově nechali uprostřed záchranářům volný průjezd, jak je vidět i na fotografiích, které v koloně pořídil jeden z řidičů.

“Kromě prvních řidičů, kteří nestihli zareagovat na zátaras, se všechna auta okamžitě řadila ke kraji dálnice. Nakonec i ti, co přijeli první, si přejeli a udělali hodně širokou uličku,“ chválí šoféry autor fotografií.

Dlouhou hodinu a půl k nehodě projížděly posádky IZS, včetně velkokapacitního záchranářského vozu Golem, kde našly dočasné útočiště posádky všech nabouraných aut. Díky uličce vše klapalo bez problémů. Až do chvíle, než přijel jediný šofér, který se rozhodl uličku naprosto ignorovat. Naopak do ní s kamionem naprosto bezostyšně vjel:

"Jel na blikačky středem. Jeden z řidičů v reflexní vestě mu cca 200 metru před zátarasem stoupnul do cesty a nenechal ho jet dál," dodává svědek události.

Související obsah

Neukázněnému šoférovi nakonec museli udělat místo řidič v pravém pruhu, aby se průjezd po několika minutách manévrů znovu odblokoval.

Místo se podařilo zprůjezdnit až po několika hodinách. Být ale v koloně víc podobných ignorantů, mohl celý zásah trvat ještě déle.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události