Nebezpečí

Stres a předvánoční shon: Řidiči jsou před svátky agresivní!

Podle dopravních expertů se na agresivitě řidičů za volantem v těchto dnech podepisuje především předvánoční nervozita a spěch. Jsou schopni nebezpečného předjíždění přes dvojitou čáru, vytlačování ostatních řidičů i jízdy na červenou mezi chodci.

Řidič v zatáčce, z níž neviděl do protisměru, náhle vybočil přes dvojitou čáru a vytlačil mladou řidičku, která právě dokončovala předjíždění pomalého nákladního auta.

"V tom momentu to byl hrozný šok. Nevěděla jsem, jestli se mám rychle zařadit. Kdyby tam nebylo volné místo, tak byl ve mně," popisuje situaci mladá řidička Pavlína.


Incident se stal na nové silnici mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou, kde kvůli probíhajícím pracím je rychlost snížená na 70 kilometrů v hodině.

Související obsah

"Tohle se stává velice často," říká dopravní expert Roman Budský. "Předjíždějící řidiči počítají s tím, že když budou předjíždět na zákazu, tak protijedoucí auto uhne. A zdaleka ne vždy se tak stane. Každý pátý na našich silnicích umírá při tomto druhu dopravních nehod," upozorňuje.

A další video je z Brna. Vytočený taxikář, který předtím výchovně vytroubil řidiče, který se před něj zařadil, ztrácí nervy a zřejmě i poslední zbytky racionálního uvažování.

"Tam už svítila červená. Pak vlítl do protisměru a projel tu křižovatku na červenou, kde už vstupovali chodci do silnice," popsal autor videa Oldřich Málek.

Oba tyto delikty patří mezi nejpřísněji trestané. "Vždy to jde do správního řízení. Pokuta pět až deset tisíc korun, 6 - 12 měsíců zákaz řízení a navrch ještě sedm trestných bodů," vypočítává Budský.

Ivan Berka/mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události